Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Najważniejsze wydarzenie 2014 roku, które spowodowało światowy konflikt

31.01.2015 Autor: Paulina Kusz[ 0 komentarzy ]
Władimir Putin

Władimir Putin
Źródło: foter.com

Władimir Putin i Barack Obama

Władimir Putin i Barack Obama
Źródło: foter.com

protesty na kijowskim Majdanie

protesty na kijowskim Majdanie
Źródło: foter.com

Najważniejszym wydarzeniem 2014 roku, które wpłynęło na politykę oraz spowodowało rozwój konfliktów wewnątrzpaństwowych, a także międzynarodowych jest wojna na Ukrainie, czyli źródło sporu pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Społeczeństwo prorosyjskie


Spór w państwie ukraińskim polega na podziale ludności na pro-
i antyzachodnią
.
Powstały konflikt na Ukrainie rozpoczął się na początku 2014 roku od odrzucenia przez prezydenta Wiktora Janukowycza propozycji umowy o integrację z Unią Europejską. Janukowycz preferował politykę dyktatorską, która cechuje kraje dawnego bloku socjalistycznego.
Wynikiem decyzji prezydenta był rozruch na kijowskim Majdanie, gdzie lud ukraiński protestował przeciwko związkom z Rosją i nalegał na integrację z Zachodem. Doprowadziło to do obalenia dotychczasowej władzy i odsunięcia Janukowycza ze stanowiska głowy państwa.
Separatyści znajdujący się dziś na terenie wschodniej Ukrainy dążą do integracji z Rosją. Tereny, które zajmują należą dziś do Ukrainy, ale najchętniej przyłączyliby je oni do Rosji. Rosjanom z kolei to odpowiada, ponieważ zyskaliby drogę lądową do Krymu. W chwili obecnej nie mają oni dostępu do półwyspu, ze względu na obszar wschodni, który stoi im na drodze i stanowi zarazem ogromną przeszkodę.
Mając poparcie części tamtejszego społeczeństwa, Rosja małymi krokami zbliża się jednak do terytoriów Krymu.

Prorosyjska grupa ludności ukraińskiej jest mocno zakorzeniona z Rosją i najchętniej przeszłaby na stronę tego kraju. To ludzie wychowani w rosyjskiej kulturze, mający skrajnie odrębną mentalność od Europejczyków. Boją się oni zmian w życiu, jakie miałyby nastąpić po przyłączeniu Ukrainy do zachodniej części świata. Propaganda antyamerykańska wywarła bardzo duży wpływ na ich światopogląd, a dzisiejsze działania koalicji UE – Ameryka, utwierdzają Ukraińców w przekonaniu, że racja jest po ich stronie.
Obywatele ci mają świadomość, iż może nie żyją na wysokim poziomie, wolą jednak wybrać zło znane niż nieznane. Nie czują się na siłach podjąć wyzwania i zmienić swojego życia, ponieważ są pełni obaw, że nic nie będzie jak do tej pory, a w nowej rzeczywistości nie będą w stanie się odnaleźć.
W propozycjach proponowanych im ze strony krajów zachodnich wyczuwają podstęp, który może doprowadzić do ich upadku.

Zwolennicy Zachodu


Ludność, która jest gotowa do przystąpienia do Unii Europejskiej to ludzie zmęczeni ubogim życiem i pozbawieni nadziei na sukces rządów panujących na Ukrainie władz.
Raczkująca dopiero demokratyzacja państwa ukraińskiego nie stanowi dla nich pewnej i bezpiecznej przyszłości.
Obywatele ci próbują wyrwać się spod panującego tam dyktatu Rosji, prosząc tym samym Zachód o wsparcie moralne oraz materialne. To część społeczeństwa skłonna przyłączyć się do Unii Europejskiej, a w przyszłości do NATO, które są światełkiem w tunelu do poprawy bezpieczeństwa i lepszego bytu.

Starcie Wschodu z Zachodem


Genezą powstałego konfliktu pomiędzy Wschodem a Zachodem jest próba sił Rosji z Ameryką oraz krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Prezydent Rosji, Władimir Putin, jak dotąd szanowany polityk i przywódca swojego narodu, popierany przez znaczną część społeczeństwa rosyjskiego, nagle poczuł się zagrożony. Zagrożenie pod względem militarnym i gospodarczym to efekt polityki krajów zachodnich, próbujących go sobie podporządkować i zarazem osłabić jego pozycję na arenie polityki światowej.
Putin wychowany w kraju, który był potężnym mocarstwem poczuł się nieszanowany i zepchnięty na drugi plan poprzez bezustannie powiększające się wpływy Zachodu.
Konsekwencją wspólnych zobowiązań wobec siebie, Rosja zalana towarami oraz wsparciem finansowym z tej części świata silnie się z nią związała.
Kraje zachodnie ze swoimi dobrze sprawdzonymi sposobami uśpiły czujność przywódcy Rosji, proponując mu różne lukratywne inwestycje, stopniowo uzależniły rosyjską gospodarkę od siebie.
Dyktując Putinowi nowe reguły i zasady, którym powinien się podporządkować, uczyniły to wyłącznie dla własnego interesu.
Wyczuwając osłabienie Federacji Rosyjskiej i chcąc wykorzystać ten fakt, próbują poszerzyć terytorium swoich wpływów o kolejne państwa sąsiadujące z Rosją, nie pytając jej o zdanie.
Prezydent Rosji poprzez swoje dzisiejsze decyzje polityczne chce odzyskać swój autorytet oraz szacunek
ze strony najważniejszych polityków świata.
...

Odsłon: 3209 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Najważniejsze wydarzenie 2014 roku, które spowodowało światowy konflikt nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Kusz Paulina Kusz Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik produkcji (k/m) - Rostock 01.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Rostock

Sprzątanie (k/m) - Praca od zaraz! 08.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lingen/Meppen/Haren

Komisjoner (k/m) - Burgwedel - Niemcy 01.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Burgwedel

Pracownik produkcji (k/m) - Dla par i singli! 01.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! QBRfkwdbHMyDOim: NTamhvjGzIQdZ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... dUClvtXuJyf: yLGHwPZk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... xaTXMZgRFBdnkY: lfKGDypV

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... Klhcryzo: PAJacekgpnRqI

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy