Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Katastrofa Airbusa: Nadzieja umiera ostatnia

13.07.2009 Autor: Mariusz Kosakowski[ 0 komentarzy ]

Statki francuskiej marynarki wojennej, wyposażone w urządzenia do lokalizacji „czarnych skrzynek”, zakończyły poszukiwania – mówi oficjalny komunikat. „Czarne skrzynki” były umieszczone w Airbusie, który rozbił się nad Atlantykiem 1 czerwca. Samolot leciał z Rio de Janerio do Paryża. Zginęło 228 osób.

Nieuchwytne czarne skrzynki


Ratownikom wyposażonym w specjalistyczny sprzęt, nie udało się odebrać sygnału „czarnych skrzynek”, które rejestrują wszystko co dzieje się na pokładzie, a po katastrofie przez 30 dni wysyłały sygnał. Eksperci twierdzą, że wyjaśnienie przyczyny katastrofy będzie niemożliwe dopóty dopóki nie odnajdą się urządzenia.

Nadal jest szansa, na zlokalizowanie i wyłowienie skrzynek przez francuską marynarkę wojenną.

Brazylijscy ratownicy, którzy również brali udział w akcji ratunkowej, zakończyli działania po wyłowieniu szczątków samolotu i 51 ciał pasażerów.

Z kolei francuscy śledczy mają nadzieję, że samolot który zniknął z radarów podczas burzy, rozpadł się nie w powietrzu, a dopiero po kontakcie z wodą. Jedna z hipotez mówi o tym, że czynnikiem katastrofy, ale nie przyczyną mogły być czujniki prędkości.

Tli się nadzieja


Dwa holowniki należące do francuskiego biura śledztw i analiz (BEA) szukało urządzeń rejestrujących głos w kokpicie i urządzeń rejestrujących lot samolotu. Poszukiwania były prowadzone ze specjalnym urządzeniem do odbioru sygnału nadawanego przez te urządzenia i przy wsparciu amerykańskiej marynarki wojennej.

- Jeden holownik zakończył już poszukiwania – powiedział pułkownik Willie Berges, dowódca z marynarki wojennej stacjonującej w Brazylii.

Ostatni z holowników miał opuścić obszar poszukiwań w piątek – powiedział agencji Associated Press, pułkownik Berges. - Holowniki nic nie znalazły - powiedział pułkownik.

Emeraude, łódź podwodna francuskiej marynarki wojennej również brała udział w poszukiwaniach „czarnych skrzynek”, robiły to też batyskafy marynarki, które dołączyły w lipcu. Takie informacje ujawnił prezes France-KLM, Pierre-Henri Gourgeon w czwartkowym wywiadzie dla francuskiego Le Figaro. – Nadzieja jeszcze nie umarła – stwierdził.
Szef BEA, Alain Bouillard powiedział w zeszłym tygodniu o francuskiej łodzi, której będą towarzyszyć dwie mniejsze wojskowe jednostki, a także batyskaf, które będą prowadzić poszukiwania po 14 lipca.

W piątek, 10 lipca odbył się w Irlandii pogrzeb młodej obywatelki tego kraju, która zginęła w katastrofie, podobnie jak jej dwoje przyjaciół. Wszyscy byli lekarzami.

Ciało dr Jane Deasy, zostało zidentyfikowane w tym miesiącu, ciał jej dwojga przyjaciół - dr Aisling Butler i dr Eithne Walls, jak dotąd nie odnaleziono.

Źródło: news.bbc.co.uk


...

Odsłon: 1970 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Katastrofa Airbusa: Nadzieja umiera ostatnia nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Mariusz Kosakowski Mariusz Kosakowski Hybryda nawróconego humanisty
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

2 Elektryków – Kolonia, Niemcy 06.03.2018 Kraj: Niemcy

Monter okien/drzwi 19.03.2018 Kraj: Niemcy

Spawacz MAG i TIG 12.03.2018 Kraj: Niemcy Miasto: Durmersheim

Operator lasera CNC 21.02.2018 Kraj: Niemcy

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieSexi randki pisze: Szukasz ciekawych portali randkowych lub kamerek online? Porad jak optymalnie ustawić >> 10.11.2017 16:50     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieNajlepsza konferencja controllingowa w Polsce już 22 listopada w Warszawie! Akademia Controllingu Sp. z o.o. pisze: Już 22 listopada zapraszamy na 45 edycję bezpłatnej konferencji „Jak prawidłowo >> 09.10.2017 11:42     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiewww.ubezpieczeniaoc.org.pl Bodix Perlo pisze: Kończy się wam ubezpieczenie oc, ac i nie chcecie przepłacać. Zapraszam na >> 17.08.2017 10:13     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Waldek: Mam prawo jazdy kategorii od 42 lat. Codziennie jeżdżę samochodem od 28 lat....

7 cudów Portugalii Wojtek Kyzik: Dlaczego aż tak dużo Portugalii?

Tłumaczenia w biznesie – zlecić... Wojtek Kyzik: A poszukuje ktoś tłumacza greckiego?

Wybory prezydenckie w USA - komentarze... Wojtek Kyzik: Zobaczymy jak to będzie przez kolejne lata :D

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy