Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

2014 - rok zwycięstw dla polskiego sportu

07.01.2015 Autor: Paulina Kusz[ 0 komentarzy ]
Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014
Źródło: foter.com

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk
Źródło: foter.com

Minął rok 2014 i wkroczyliśmy w nowy 2015. To czas podsumowań oraz refleksji na temat wydarzeń, których byliśmy świadkami. Jakie wydarzenia oraz zwycięstwa polskich sportowców okazały się najważniejsze dla Polski?

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014


Rok 2014 okazał się niewątpliwie rokiem sukcesów dla polskich sportowców.
Na olimpiadzie w rosyjskim mieście Soczi nasi reprezentanci pokazali na co ich stać, zdobywając aż 6 olimpijskich medali.
Bohaterem igrzysk został Kamil Stoch, który wygrał w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na normalnej oraz dużej skoczni zdobywając 2 złote medale. Poza tym otrzymał on również kryształową kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyższą nagrodę zdobyła również Justyna Kowalczyk w biegu narciarskim, stylem klasycznym na 10 km. Trzeci zwycięzca olimpiady to polski łyżwiarz, Zbigniew Bródka, który sięgając po złoto w biegu na 1500 metrów, pokonał w wielkim stylu swoich rywali.
Srebrne medale wylądowały na piersiach polskich panczenistek, które drużynowo, w składzie Katarzyna Bachleda–Curuś, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Woźniak, przegrały w finale z Holandią.
Brązowe medale podczas Igrzysk Olimpijskich otrzymali także panczeniści, tj. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański. Reprezentanci Polski wygrali z Kanadą w drużynowej rywalizacji w łyżwiarstwie szybkim mężczyzn. W klasyfikacji medalowej Polska znalazła się na 11 miejscu wśród 26 krajów.

Inne sukcesy


Nie tylko na olimpiadzie w Soczi sportowcy wykazali się swoimi sprawnościami, umiejętnościami oraz chęcią zdobywania nagród.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w piłce nożnej było spotkanie Polska – Niemcy, w którym nasi zaskoczyli swoją wygraną z niemieckimi mistrzami świata. To mecz klasyfikacji do Euro 2016, który odbył się jesienią (11 października) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Historyczne gole dla Polski zaliczyli Arkadiusz Milik i Sebastian Mila, kończąc wynikiem 2:0 dla Polski. Ta niezapomniana chwila oraz sukces polskich piłkarzy był zaskoczeniem dla niemal całego świata.
Ogromne powodzenie w 2014 roku odniosła także polska reprezentacja siatkarzy. Drużyna zdobyła puchar mistrzów świata pokonując wiele silnych zespołów m.in. z Rosji, Włoch oraz Brazylii.
Poza tym złotymi medalami rok 2014 zwieńczyli polscy kolarze Michał Kwiatkowski, który zapisał się jako pierwszy polski mistrz świata zawodów w kolarstwie szosowym oraz Rafał Majka, zdobywając pierwsze miejsce w Tour de Pologne oraz klasyfikacji górskiej Tour de France.
W sierpniu Anita Włodarczyk pobiła rekord w rzucie młotem oraz otrzymała miano mistrzyni Europy w tej kategorii sportowej.
Podczas mistrzostw świata w Taszkiencie polska reprezentantka Iwona Matkowska wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata w zapasach, uznając jedynie wyższość Japonki, Eri Tosaki.

Ten rok był dla polskiego sportu rokiem zwycięstw, od niepamiętnych lat, tak duża liczba reprezentantów Polski odnosiła równie wielkie sukcesy.
To bardzo udany rok, którego wydarzenia wpiszą się do historii naszego kraju i pozostaną tam na długo.
Oby nowy 2015 rok okazał się dla polskich sportowców równie owocny, a może jeszcze lepszy od ubiegłego.
...

Odsłon: 2264 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł 2014 - rok zwycięstw dla polskiego sportu nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Kusz Paulina Kusz Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Fizjoterapeuta 17.11.2019 Kraj: Niemcy Miasto: Dillingen

Fizjoterapeuta 11.11.2019 Kraj: Niemcy Miasto: Ulm

Fizjoterapeuta 23.11.2019 Kraj: Niemcy Miasto: Dresden

Fizjoterapeuta 07.12.2019 Kraj: Niemcy Miasto: Kolonia

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Marek : Jeśli chcecie uzyskać legalny dokument ,zapraszam do kontaktu firma011@protonmail.com Tylko...

W centrum Polski głośno o biotechnologii... jLVHlqkDO: vcQzuxXGV

W centrum Polski głośno o biotechnologii... dGpPRMZeNKAw: iNFlGJnDtfX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... CSKOhYxQrW: evKQMpwd

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy