Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?

03.11.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Zrób dobre wrażenie

Zrób dobre wrażenie
Źródło: pixabay.com

Dziś w Polsce ciężko jest dostać wymarzoną posadę, wiele osób decyduje się więc na podjęcie różnorakich zadań, tylko po to, aby generować przychody i tym zapewnić sobie byt.

Słowem wstępuPlusem takich zajęć, poza zdobyciem doświadczenia, jest oczywiście możliwość przekonania się do obecnej pracy i pozostania na obecnym stanowisku dłużej niż się początkowo przewidywało. Nie zmienia to jednak faktu, iż już samo podjęcie pracy niesie za sobą wymagania, zwłaszcza, jeśli jest to nasza pierwsza praca.

Artykuł może posłużyć jako poradnik dla osób starających się o angaż w Polsce jak i za granicą. Przedstawiam w nim uniwersalne zasady, które przydadzą się w każdym zawodzie a ustosunkowanie się do nich, wbrew pozorom nie jest takie trudne, natomiast może nieść ze sobą wymierne korzyści.

W dzisiejszym artykule podpowiem, jak wywołać dobre wrażenie na szefie i zapewnić sobie realną szansę na podwyżkę!

6 złotych zasadDzięki tym zasadom zapewnisz sobie znakomite wyniki w miejscu pracy. Pamiętaj o nich a droga do sukcesu może okazać się krótsza i mniej kręta, niż do tej pory się to wydawało!

Przychodź do pracy przed czasemZamiast na ostatnią chwilę postaraj się przyjść od 15 do 20 minut przed rozpoczęciem swoich aktualnych zadań zawodowych. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie stresu już na samym początku dnia pracy, na spokojnie przygotujesz się do swoich zadań a także zaskarbisz sobie pozytywne spojrzenie ze strony szefa.

Nigdy nie wyczekuj godziny oznajmującej koniec dnia pracyJest to jedna z zasad efektywnego działania. Wyczekując „końcowego gwizdka” w pracy, tylko podświadomie wydłużasz sobie czas poprzez częstsze niż zazwyczaj weryfikowanie upływających minut. W rzeczywistości niesie to za sobą, poza frustracją, obniżenie jakości wykonywanych zadań, co może wiązać się z błędami przy nawet najprostszych czynnościach a także dywanikiem u przełożonego.

Buduj pozytywne relacje z innymi osobamiW tym punkcie chodzi zarówno o szefa, kolegów i koleżanki z pracy jak i klientów. Pozwoli Ci to w 100% działać na każdym froncie. Szef będzie miał o Tobie lepszą opinię, dzięki czemu zwiększysz szanse na potencjalny awans bądź podwyżkę, przez kolegów i koleżanki z pracy będziesz lubiany i szanowany za swoją towarzyskość a zadowoleni klienci chętniej do Ciebie wrócą i w ramach marketingu szeptanego nie zapomną szepnąć pozytywnego słówka swoim znajomym, co może wiązać się z dodatkowymi klientami i profitami.

Pracę traktuj jak wyzwanie, a nie jak obowiązekObowiązki są nudne, za to o wiele lepiej sprawdzają się w przekształconej formie jaką mogą być wyzwania. Jeśli czegoś nie potrafisz bądź nie do końca wszystko rozumiesz nie łam się. Traktując nawet najtrudniejszą czynność jako wyzwanie o wiele szybciej ją pojmiesz niż wówczas, gdy będzie ona dla Ciebie tylko nudnym, kolejnym z wielu obowiązków.

Skupiaj się na celu, jaki stawia przed Tobą pracodawcaCele w każdym zawodzie to podstawa. Zyskują one swoją moc tylko wówczas, jeśli są konsekwentnie realizowane oraz wdrażane w życie. Niezrealizowany cel nie niesie za sobą żadnych pozytywów, zwłaszcza w pracy, wprost przeciwnie – może przysporzyć jedynie kłopotów.

Pracując skupiaj się na celu, który wynika z charakteru Twojego zawodu. Zawsze pamiętaj o tym, aby być dokładnym i sumiennym w swoich działaniach bez znaczenia czy do Twoich zadań należy pozyskanie 10 nowych klientów czy naprawienie zderzaka Fiata 126p.

Wysypiaj sięPragniesz lepszych wyników w pracy? Przygotuj się do niej odpowiednio już poprzedniego wieczoru odpowiednio wcześniej kładąc się spać. Wyspanie się gwarantuje lepsze samopoczucie, wyższą efektywność oraz większą koncentracje nie tylko w ciągu dnia pracy, przełoży się to również korzystnie na Twoją codzienność.

Jak to wygląda w Europie?Europa przed Polakami jak i resztą mieszkańców kontynentu otwiera wielkie możliwości. Obywatele UE bez utrudnień mogą podróżować po terytorium państw członkowskich i znaleźć idealne miejsce do rozpoczęcia bądź kontynuowania kariery zawodowej.

6 zasad, które przedstawiłem idealnie sprawdzi się zarówno w Polsce jak i Europie. Dzięki nim szef spojrzy na nas pozytywniej, będziemy efektywniejsi w tym, co robimy a także nie narazimy się w żaden sposób współpracownikom.

Faktem jest to, iż osoba pracowita oraz odpowiednio wykwalifikowana, wykonując swój zawód w roli specjalisty nie będzie miała większych problemów z pięciem się po szczeblach kariery. Podstawą jest tylko uzbrojenie się w cierpliwość i nie poddawanie się po porażkach, bo one też prowadzą do sukcesu i przede wszystkim uczą!

Zasadnicza różnica między Polską a w większości dobrze rozwiniętymi krajami UE, to rzecz jasna zarobki. Wykwalifikowany specjalista bez porównania więcej zarobi przykładowo w Belgii, Niemczech czy Austrii niż w naszej ojczyźnie.

...

Odsłon: 3373 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy? nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Operator wózka widłowego wysokiego składu (k/m) - Niemcy 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lehrte

Lakiernik proszkowy (k/m) - Niemcy 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Vreden

Pracownik (k/m) – mycie skrzynek pod ciśnieniem 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

Stolarz budowlany (k/m) - montaż okien i drzwi 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Północno-zachodnie Niemcy

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... vBczZwAsebUjyE: oraOPQFWxZgk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... OUGNsiQZTgWIqb: TFEabRJUklQwP

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... VjJoABdfG: IyJFbokiNCYrHtn

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... vjYAVCfRTXsaglK: mVOqshUtGRW

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy