Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Pomysł na biznes – własny klub fitness

06.10.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Własny klub fitness

Własny klub fitness
Źródło: pixabay.com

Własny klub fitness to w dobie mody na sportową sylwetkę intratny biznes, pod warunkiem, że zostanie on dobrze przemyślany! Warto zadbać o to, aby pozyskać nie tylko klientów, ale faktycznie dbać o ich zdrowie!

Koszt otworzenia klubu fitness


W przypadku profesjonalnej pełnej atrakcji dla klientów siłowni ten koszt może zaczynać się w granicach 200 tysięcy złotych i zamykać w około 500 tysiącach złotych. Oczywiście wszystko to zależne jest od miejsca, które wynajmiemy na własny lokal, bowiem budowa własnego budynku często niesie za sobą kolejne astronomiczne koszty!

Koszty zależne są również od jakości a także ilości sprzętu, jaki będzie dostępny w naszym klubie a także wystroju salonu, co z punktu marketingowe jest ważne a niestety często zaniedbywane przez początkujących fit biznesmenów!

Klucz do sukcesu – profesjonalni trenerzy


Moim zdaniem, jako stałego bywalca różnych siłowni od blisko pięciu lat, bardzo ważne z punktu widzenia klienta są osoby trenerów personalnych oraz instruktorów prowadzących zajęcia. Niestety w wielu klubach pracują osoby, które nie posiadają kwalifikacji, by pełnić tak ważną funkcję w klubie. W zawodzie trenera sam wygląd, to za mało, bowiem tylko dzięki doświadczeniu oraz wiedzy popartej zdobytymi certyfikatami taka osoba jest w stanie osiągnąć sukces w pracy z klientami.

Również od profesjonalizmu naszych pracowników zależeć będzie cały wizerunek klubu fitness, a także poziom oferowanych przez nas usług.

Różnorodność


Różnorodny trening może być przeprowadzony tylko w warunkach, w których klient ma dostęp do dużej liczby sprzętu. Mam tu na myśli wolne ciężary, jak np. hantelki oraz sztangi czy maszyny zarówno do ćwiczeń jak i treningu cardio.

W dodatku na różne formy treningu wpłynie również różnorodność oferowanych zajęć grupowych, które dziś są zjawiskiem powszechny i na stałe zadomowiły się w menu placówek fitness, tak przykładowo możemy naszym klientom zaproponować m.in.:
  • zajęcia jogi,
  • zajęcia zumby,
  • zajęcia wzmacniające całe ciało za pomocą sztangi oraz podestu,
  • zajęcia stymulujące mięśnie głębokie,
  • zajęcia indor cyclingu,
  • czy zajęcia sztuk walki połączonych z treningiem cardio.

Higiena, odpowiednia przestrzeń a także klimatyzacja – kilka słów o tych rzeczach


Siłownia bez odpowiednio rozmieszczonej klimatyzacji nie ma racji bytu. Źle klimatyzowane obiekty mają dwie wady – w pierwszym przypadku panuje na nich zaduch, oznacza to, że jest nie tylko duszno, ale unosi się również mało przyjemny dla nosa zapach, a po drugie wiele osób próbuje zastąpić klimatyzację otwartymi oknami. W taki sposób powstają przeciągi, które mogą powodować przeziębienia stawów, co nie jest miłym uczuciem. Zwłaszcza, że podczas wysiłku fizycznego stosunkowo łatwo jest się zaziębić w przewiewnym pomieszczeniu.

Nasza siłownia powinna być zawsze czysta – mowa tu o recepcji, salach do ćwiczeń jak i samym sprzęcie. Buduje to nie tylko wizerunek, ale również zachęca do ćwiczenia. Warto przestrzegać tego, aby osoby ćwiczące korzystały z jednego bądź nawet dwóch ręczników w celu uniknięcia kontaktu pomiędzy spoconym ciałem a sprzętem do ćwiczeń.

Obowiązkiem jest ćwiczenie w sportowym stroju oraz obuwiu.

Warto również zadbać o przestronność lokalu, aby zapewnić komfort oraz swobodę działania osobom ćwiczącym. Tutaj przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość lokalu, rozmieszczenie sprzętu a także odpowiednie ulokowanie szatni wraz z kabinami prysznicowymi.

Polska na tle Europy


Kluby fitness w Europie nieustannie notują wzrost popularności. Zgodnie z raportem „European Health & Fitness Market“, w 2013 roku z usług tego typu placówek korzystało aż 46 mln osób.

Polska i Turcja znajdują się na pierwszym miejscu krajów, w których wzrost klientów chcących zadbać o swoje zdrowie i kondycję na przełomie lat 2012/2013 wyniósł aż... 20%! W 2013 roku w naszym kraju funkcjonowało około 2,4 tysiąca klubów fitness. Dla porównania w Niemczech takich placówek istniało około 8 tysięcy. Są to dane sprzed roku, więc do dziś ta liczba z pewnością uległa zmianie.

Patrząc na pozytywne wyniki badań oraz optymizm polskich przedsiębiorców z branży fitness warto zainwestować we własną placówkę! Z pewnością jest to intratny biznes.

...

Odsłon: 2720 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Pomysł na biznes – własny klub fitness nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Koordynator (k/m) z j. niemieckim 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Wietze

Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości języka - również dla par! 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren (Ems) / Wietze

Pracownik magazynu (k/m) - bez znajomości języka niem. - nawet do 13 € brutto/h! 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Pracownik magazynu (k/m) - bez znajomości języka niem. - nawet do 13 € brutto/h!

Mechanik samochodowy 31.07.2021 Kraj: Mołdawia Miasto: Lipsk

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... JiVoNUyCjvLABIhl: glVJjwTtpmbGnkcS

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy