Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Pocisk ziemia-mózg, czyli refleksje na temat broni „niekonwencjonalnej” cz. I

12.09.2014 Autor: Aleksandra Klasa[ 0 komentarzy ]

W dobie demokracji walutą staje się dogodna opinia ludu a o dominację należy walczyć innym niż karabiny orężem. Termin kontrola umysłu uchodzi jednak często za niepoważny. Czy słusznie? Oto krótki przegląd materiałów.

Informacje wojskowe należą do cennych, wszak armia to często kolebka innowacyjnych pomysłów, które później implementuje się także do pozostałych sfer życia. Dlatego też, uzyskanie relatywnie pełnego obrazu, dotyczącego poszczególnych obszarów rozwoju militariów, jest zadaniem niebanalnym. Zwłaszcza jeśli interesujące nas akurat dane mimo upływu dziesięcioleci wciąż pozostają objęte klauzulą tajności. Co bowiem może kryć się we wnętrzach teczek znajdujących się na półce zatytułowanej „psychotronika”?

Odrobina pojęć bazowych


Czym tak właściwie jest broń psychotroniczna? Pojęcie to ma bardzo szeroki zakres, niemniej tego typu bronie służą zdalnej stymulacji mózgu w określonym, z góry zamierzonym kierunku, a więc do manipulacji rzeczonym umysłem. „Psychotronika” zaś jako dziedzina interdyscyplinarna powstała w roku 1974 podczas I Międzynarodowego Kongresu Badań Psychotronicznych w Pradze. Miała ona zająć się integrowaniem wiedzy dotyczącej systemu powiązań energetycznych między człowiekiem a światem, Układem Słonecznym i Kosmosem. Energia stanowi tu bowiem element nadrzędny, podobnie jak specyficzne pole nazywane m.in. energoinformacyjnym, które jest ponoć generowane przez istoty żywe. Mniema się, że pola jednostek potrafią silnie zniekształcać się wzajemnie pod wpływem np. silnych emocji, oczekiwań oraz pragnień, powodując tym samym zmiany w zachowaniach innych osób a więc także modyfikując obserwowalną rzeczywistość fizyczną. Koncepcja psychotroniczna opisuje społeczeństwo jako zbiór istot oplecionych siecią zależności nie tylko ekonomicznych, politycznych czy kulturowych, ale przede wszystkim energetycznych – uczuciowych, psychicznych. Nie od dziś wiadomo, że pod wpływem emocji naturalna racjonalność poczynań zostaje zaburzona, zatem zdolność zdalnego regulowania stopnia pobudzenia wydaje się w tym świetle potencjalnie pożądaną formą podporządkowywania sobie otoczenia.

Historyczny przegląd badań – raport Serge'a Kernbacha


Kilka miesięcy temu ukazał się raport niemieckiego naukowca Serge'a Kernbacha, zajmującego się głównie tematyką sztucznej inteligencji, biofizyką oraz inżynierią elektroniczną. Badacz ten postanowił przekrojowo pokazać, jak na przestrzeni lat 1917 – 2003 wyglądał rozwój badań nad „bronią niekonwencjonalną” w Związku Radzieckim a później w Rosji. Odwołując się do wielu zdywersyfikowanych źródeł Kernbach ukazuje, jak zmieniał się stosunek władz wspomnianych państw do prowadzenia poszukiwań nowych sposobów wpływania na mózg.
Cały dokument rozpoczyna się jednak od zarysowania podłoża historyczno – obyczajowego sprawiającego, że badania w Rosji rozwinęły się w nieco innym aniżeli na Zachodzie kierunku. Zwiększona rola spirytualizmu wynika zdaniem naukowca także z faktu, iż na kartach historii Rosji znajduje się wiele, istotnych dla rozwoju dziejów, postaci zanurzonych w duchowości kojarzonej dziś ze zjawiskami paranormalnymi. Za przykład niech posłuży chociażby Rasputin.
Częste kontakty władzy z takimi fenomenami sprawiły, że Rosyjska Akademia Nauk zaczęła badać kwestie parapsychiczne. Trzy duże obszary dociekań to: długodystansowa transmisja sygnału, fenomen działania na linii mózg-materia itp.; promieniowanie niejonizujące, zwłaszcza emitowanie przez człowieka fal elektromagnetycznych.
Rozpoczęto od prób fizjologicznego opisu natury telepatii. Zaangażowane do tego celu ośrodki wspierane przez ówczesne władze już w roku 1927 dostrzegły, że telepatii nie wyjaśniają sugerowane działania elektromagnetyczne, ale wykazano, że wyższa aktywność neuronalna może zostać zaburzona przez zewnętrzne oddziaływania, takie jak np. promieniowanie mikrofalowe. Sygnały o niskiej częstotliwości aplikowane do poszczególnych ośrodków w mózgu potrafią zmienić stan różnych organów oraz modyfikować samopoczucie. Po okresie rozwoju powyższych badań nastąpił okres radykalizacji reżimu sowieckiego a wraz z nim zawieszenie dalszych eksperymentów od 1937 roku aż do końca lat 50-tych XX wieku.
Kolejnym ważnym punktem są wyniki prac eksperta od wysokiej częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego S.Y Turlygina. Jego seria badań potwierdziła istnienie możliwości manipulowania promieniowaniem „biologicznym” emitowanym przez ludzi. Za przykład wpływania na częstotliwości neuronalne mózgu niech posłuży historia z 1973 roku. Otóż w Nowosybirsku zamontowano wówczas pierwszą instalację „Radioson”, która potrafiła sprawić, że mieszkańcy całego miasta zapadali w głęboki sen, co wiąże się prawdopodobnie z umiejętną synchronizacją sygnału emitowanego przez antenę z naturalnymi częstotliwościami wytwarzanymi przez ciało człowieka, kiedy ten śpi.
Zagadnienie generatorów i anten eksploatowano szeroko w latach 80-tych i 90-tych kiedy to powstała psychotronika instrumentalna. Prawdopodobnie z tamtego okresu pochodzi też wciąż tajna dokumentacja mająca na celu opis technik rozwiązywania problemów politycznych bez uciekania się do niewygodnej przemocy czy demagogii. Wieloletnie próby zaowocowały stworzeniem niezależnych od człowieka systemów wytwarzania promieniowania wcześniej wykrywanego jedynie u żywych jednostek, zatem istotnie eksploatacja tego typu energii mogła zostać zmasowana. Do kreowania innowacyjnych przyrządów zaprzęgnięto również wiedzę dotyczącą tzw. „magii kształtów” i roztaczanej przez charakterystyczne formy przestrzenne energii.
Jakkolwiek urządzenia powstałe dzięki wspomnianym praktykom długo nie należały do zaawansowanych, to wciąż ulegają modernizacjom. Zakładając jednak, że bez kompleksowego zrozumienia mechanizmów działania mózgu nie jesteśmy również w stanie poddać go pełnej kontroli, ludzkość nie powinna popadać w paranoję. Niemniej jednak warto mieć na uwadze iż w laboratoriach toczą się nieustanne debaty dotyczące sposobów modyfikowania sygnałów z umysłu, debaty, którymi żywo interesują się rozmaite reżimy.

Co dalej?


Jako, że zagadnienie nie zostało w żadnym razie wyczerpane, w następnej części postaram się zagłębić nieco w refleksję nad znaczeniem istnienia wspomnianych przeze mnie wyżej oddziaływań otaczających człowieka. Pokażę też nieco inne jeszcze, bardziej subtelne oblicze psychotroniki siejącej chaos także w delikatnej materii pamięci.

...

Odsłon: 1711 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Pocisk ziemia-mózg, czyli refleksje na temat broni „niekonwencjonalnej” cz. I nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Aleksandra Klasa Aleksandra Klasa Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Operator wózka widłowego 26.05.2021 Kraj: Belgia Miasto: Meulebeke

Pracownik magazynu (k/m) obsługa zwrotów ubrań - 12,98 €/h! 04.06.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Ibbenbüren

Spawacz MIG/MAG/TIG 26.05.2021 Kraj: Holandia Miasto: Eindhoven

Pomocnik lakiernika – Austria 21.05.2021 Kraj: Austria

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy