Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

6 miejsc w Europie, które musisz odwiedzić!

08.09.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Wieża Eiffla

Wieża Eiffla
Źródło: pixabay.com

Brama Branderburska

Brama Branderburska
Źródło: pixabay.com

Pomnik Ateny

Pomnik Ateny
Źródło: wikipedia.org

Być może są w Europie miejsca bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym, lecz poniżej przedstawiam własną listę 6 miast europejskich, które chciałbym odwiedzić przynajmniej raz w życiu! Zapraszam!

1. Paryż


Światowa stolica mody. Jedno z tych miejsc w Europie, które przynajmniej raz w życiu wypada odwiedzić.

Punktem strategicznym oraz symbolem miasta jest wieża Eiffla. Prawdziwy żelazny kolos ważący prawie 11 000 ton odwiedzany w ciągu roku przez średnio 3 miliony turystów!
Podobnie warto zdecydować się na rejs promem po Sekwanie oraz zobaczyć Łuk Triumfalny, który jest wzorowany na rzymskim łuku Konstantyna. Jest to miejsce upamiętniające francuskich żołnierzy, a także symbol czci ich bohaterskiej postawy.
Poza tym warto wybrać się do jednego z najsławniejszych uniwersytetów na świecie – La Sorbonne.

To właśnie w Paryżu znajduje się również słynna katedra Notre Dame. Jej budowę rozpoczęto w drugiej połowie XII wieku i trwała ona prawie 200 lat! To właśnie stąd, według legend oraz powieści, pochodził słynny Dzwonnik o dość szkaradnym wyglądzie.

2. Wenecja


Wenecji poświęciłem obszerniejszy artykuł: Wenecja – miasto na wodzie.

Jest to piękne miasto położone na 117 wyspach, gdzie komunikacja miejska odbywa się jedynie szlakami wodnymi!
Miasto wielu wspaniałych zabytków, bogate w zabytkowe kościoły, jest także miejscem kultury związanym z muzyką przez słynną operę - Teatro la Fenice, którą wielokrotnie trawiły pożary.

Miejsce urodzenia najwybitniejszego uwodziciela w dziejach – Casanovy.

3. Londyn


Dziś to miejsce zamieszkania wielu obcokrajowców, w tym licznej kolonii polskich emigrantów, którzy przybyli tutaj w poszukiwaniu lepszych zarobków i dostatniego życia.

Big Ben to nazwa kojarząca się z ogromnym zegarem na samym szczycie katedry. Mało kto wie, że ta nazwa odnosi się przede wszystkim do ogromnego 14-tonowego dzwonu, który znajduje się w wieży, co właśnie bardziej popularny zegar. Jest to również najbardziej charakterystyczna budowla sławiąca miasto na całym świecie.
Buckingham Palace to miejsce zamieszkania władców Wielkiej Brytanii – rodziny królewskiej. Pomimo obecności królowej, część pałacu udostępniona jest turystom, z wykluczeniem jednak najbardziej wykwintnych pomieszczeń. Szczególnie wzrok może przykuć charakterystyczna zmiana warty przez wartowników, z którymi wiele osób robi sobie pamiątkowe zdjęcie!
Kryształowy Pałac – prawdopodobnie największa szklana cieplarnia na świecie również warta jest odwiedzenia. Jedna z atrakcji turystycznych, która wiele lat służyła występom, wystawom oraz pokazom!

4. Berlin


Berlin, podobnie jak większość miast niemieckich, początkowo nie zachwyca. Pierwsze wrażenie jest jednak mylne, gdyż miasto ma wiele do zaoferowania turystom.
Stolica Niemiec jest zróżnicowana. Stworzona jest z 12 dzielnic, które różnią się od siebie. Można powiedzieć, iż każda z nich ma swój własny niepowtarzalny klimat.

Berlin to przede wszystkim historia. Będąc tu należy zwiedzić Bramę Brandenburską, Katedrę Berliner Dom czy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Dla znawców a także miłośników sztuki idealnym punktem na mapie będzie Wyspa Muzeów, dzieci zachwycą się berlińskim ZOO. Znajdują tu również coś dla siebie miłośnicy zakupów. Szczególnie na zakupowy szał polecam centra handlowe na Potsdamer Platz.

5. Rzym


Miasto położone na siedmiu wzgórzach założone przez dwóch braci – Romulusa i Remusa. Pierwszy władcą był jednak Romulus, który zgodnie z legendą o powstaniu Rzymu, zabił swojego brata.

Najbardziej znanym zabytkiem jest antyczna budowla wybudowana w 80 r. n.e. określana mianem Koloseum bądź Amfiteatrem Flawiusza. Było to miejsce bitew gladiatorów, starć ludzi ze zwierzętami oraz wielu innych inscenizacji, w tym być może nawet bitew wodnych! Koloseum mogło pomieścić aż 50 000 widzów! Obecnie jest to miejsce święte ze względu na męki pierwszych chrześcijan.

W mieście można również odwiedzić Panteon – a więc świątynię poświęconą wielu bogom, głównie Marsowi oraz Wenus. Jest to najlepiej zachowana pozostałość świata antycznego na całej planecie!

Panteon obecnie jest także miejsce pochówku zmarłych. Właśnie w tym miejscu spoczywają ciała najbardziej zasłużonych Włochów. Wśród grona pochowanych możemy znaleźć grobowce: Rafaela Santi - jednego z największych malarzy w historii, Wiktora Emanuela II – pierwszego króla zjednoczonych Włoch czy kolejnego władcy, króla Humberta I.

Osoby wierzące koniecznie muszą się udać do największej oraz najsłynniejszej świątyni chrześcijańskiej na świecie – Bazyliki św. Piotra, przed którą rozpościera się Plac św. Piotra. Jest to jedynie replika, gdyż pierwotna budowla została doszczętnie zburzona w renesansie.

6. AtenyStolica Grecji. Miasto, w którym możemy spotkać pomnik mitologicznej bogini mądrości – Ateny, od której widowiskowe górzyste miasto wzięło swoją nazwę. Warto również zwiedzić słynny Akropol. Liczne zabytkowe budowle nadają temu miejscu jedyny w swoim rodzaju charakter. Niekiedy można odnieść wrażenie, że cofnęło się w czasie do momentu, kiedy w Grecji panował czasu europejskich podbojów oraz rozwój mitologii, z którą warto się zapoznać.

Ateny jak i cała Grecja mają swój niepowtarzalny klimat. Inne potrawy, bardziej otwarci ludzie, przepiękne widoki, słońce niemal każdego dnia, historia na wyciągnięcie ręki – wszystko to sprawia, że do miasta wraca się więcej niż jeden raz.

Podstawowe poradyWszystkie z wymienionych przeze mnie miast regularnie są odwiedzane przez ogromne liczby turystów, stąd znalezienie zakwaterowania nie powinno stanowić większego problemu. Zaznaczam jednak, że warto o wiele wcześniej zarezerwować miejsca w hotelach, aby zapewnić sobie spokojny sen i udane wakacje.

W związku z tym, iż miasta te słyną z zabytków i są rozwinięte pod względem turystycznym również nie będzie stanowiło problemu znalezienie punktów gastronomicznych, w których będzie można nie tylko zjeść, ale również odpocząć i spędzić czas w gronie najbliższych przed kolejnymi wycieczkami śladami przepięknych zabytków.

Warto zaopatrzyć się również w rozmówki w wybranym języku. Wskazana jest także znajomość komunikatywnego języka angielskiego przynajmniej przez jedną osobę, jeśli wybieramy się na wakacje zorganizowaną grupą.
Jest to język uniwersalny i dogadamy się za jego pomocą praktycznie w każdym zakątku świata!

Wiele informacji na temat najważniejszych miast europejskich, w tym również tych wymienionych przeze mnie można znaleźć na stronie docelowo.pl
Moim zdaniem jest to internetowy niezbędnik osób lubiących podróżować.

...

Odsłon: 2137 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł 6 miejsc w Europie, które musisz odwiedzić! nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

pielęgniarki, lekarze 07.10.2020 Kraj: Szwajcaria Miasto: cała Szwajcaria

Terapeuta zajęciowy 17.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Monachium

Pielęgniarka 04.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Schwerin

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 08.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... ArQGjvFP: EakJyUcLgqeBSz

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... QBRfkwdbHMyDOim: NTamhvjGzIQdZ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... dUClvtXuJyf: yLGHwPZk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... xaTXMZgRFBdnkY: lfKGDypV

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy