Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Pomysł na sezonowy biznes - mobilna budka z lodami

01.09.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 1 komentarz ]
Pomysł na biznes

Pomysł na biznes
Źródło: pixabay.com

Pomysłów na biznes mogą być tysiące. W zasadzie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie przez naszą kreatywność. Jednym z nich może być sklep z lodami na kółkach. Pomysł jak najbardziej godny uwagi!

Niskie koszty na starcieMasz busa? Jeśli nie, to zakup używanego auta też nie będzie kolosalnym wydatkiem, zwłaszcza patrząc na dochody, które może generować Twoja firma!

Wracając jednak do busa... Możesz przekształcić go w mini lodziarnię na kółkach! Wystarczy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Warto w celu wyróżnienia się, a także przyciągnięcia klientów okleić samochód zachęcającą kolorową łatwo zapadającą w pamięć reklamą!

Dodatkowym plusem lodziarni na kółkach jest możliwość zmiany miejsca sprzedaży swoich produktów. Dzięki mobilności możemy wybierać miejsca obficie uczęszczane przez turystów w sezonie jak plaże, jeziora itd. Z pewnością w swojej najbliższej okolicy po dokładnym research’u znajdziemy kilka takich punktów.

SamozatrudnienieJeśli cenisz sobie indywidualność ta praca jest jak najbardziej dla Ciebie! Możesz sam/sama pracować na własny rachunek, nie musisz zatrudniać personelu, co oczywiście wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Nie jest to praca łatwa, zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynamy a miejsce, które wybraliśmy na swój przystanek przyciąga rzesze sympatyków, ale z pewnością warto się poświęcić.

Pamiętaj jednak o fundamentalnych zasadach. Aparycja w takiej pracy oraz nastawienie do klientów ma kolosalne znaczenie! Dbaj więc o swój wizerunek, a także wizerunek lodziarni i marki. Klienta traktuj uprzejmie i z cierpliwością, bądź zawsze uśmiechnięty oraz służ dobrą radą. W końcu dzięki klientom masz dochód, a co za tym idzie, dobre słowo szepnięte znajomym przez zadowolonego klienta może zdziałać cuda i przyciągnąć kolejnych zadowolonych turystów. Marketing szeptany ma ogromny potencjał!

Zakup zwraca się wraz ze sprzedażąZakup produktów do stworzenia lodów bądź zakup gotowych lodów na początku może się wydawać drogi, aczkolwiek wszystko zwraca się z nawiązką, bo nawet dwukrotnie czy trzykrotnie podczas sprzedaży. Najczęściej koszt produkcji jednego loda nie wynosi nawet złotówki – mowa oczywiście o lodach gałkowych jak i tych z maszyny. Gotowego loda możesz natomiast sprzedać od 2 do nawet 5 złotych!
Desery lodowe bądź bardziej wymyślne potrawy są droższe w przygotowaniu, ale również większe zyski ma się z ich sprzedaży.

Czysty zysk widać jak na dłoni!

Biznes sezonowyBez wątpienia minusem inwestycji jest to, iż jest to biznes sezonowy, który wymierne dochody przynosi tylko i wyłącznie w letnie upalne dni. Przygotuj się więc na to, że ten pomysł nie da Ci sowitego przychody w ciągu całego roku kalendarzowego, może być natomiast znakomitym źródłem dochodu w czasie sezonu letniego!

Możliwość dopłaty z funduszy unijnychNie masz pieniędzy na otworzenie biznesu, ale masz za to pomysł i gotowy biznes plan? Złóż wniosek o odpowiednie dofinansowanie. Istnieje bardzo dużo szansa na to, że otrzymasz pomoc finansową z Funduszy Unijnych. Z pewnością zastrzyk gotówki przybliży Cię do upragnionego celu.

Najczęściej takie dofinansowanie wynosi 40 tysięcy złotych, a to dzięki działaniu 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. Możemy dodatkowo przez pierwszych 6 miesięcy liczyć na tzw. „wsparcie pomostowe”, które wynosi 1200 złotych i jest przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów utrzymania firmy!

Dofinansowanie unijne jest bardziej korzystne niż to z urzędu pracy, niesie jednak za sobą pewne zobowiązanie – działalności po otrzymaniu pomocy finansowej nie można zamknąć ani zawiesić przed upływem roku kalendarzowego.

Jak otrzymać dofinansowanie na własną działalność?Dotacje na firmy przyznaje bezpośrednio Komisja Europejska. Poniżej przedstawiam listę warunków, które należy spełnić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze na własny biznes:
  • wsparcia z Funduszy Europejskich mają postać dofinansowania - UE nie finansuje projektów w 100 procentach,
  • mają za zadanie pomóc w pokryciu kosztów projektu. Nie mogą być w związku z tym wykorzystane jako źródło zysku,
  • nie mogą ich otrzymać projekty już zrealizowane,
  • jeden projekt = jedna dotacja, oznacza to, że na jeden projekt nie można otrzymać więcej niż jednej dotacji.
Wraz z wnioskiem o dotację należy dostarczyć kompletny biznesplan własnego przedsiębiorstwa. Z pomocą o zredagowanie wniosku możemy udać się do PUP bądź ARiMR. Z kolei biznesplan warto opracować samemu bądź zlecić to za odpowiednią opłatę profesjonalnej firmie, która właśnie tym się zajmuje.

Następnie należy wszystkie niezbędne dokumenty (m.in. biznesplan, harmonogram wdrażania projektu) przedstawić w wyznaczonym terminie instytucji, która rozpatrzy nasz wniosek. Proces ten może trwać nawet trzy miesiące!

Jeśli nasz projekt spełnia jak najwięcej postulatów Programu, a następnie Działania, które określa UE mam duże szanse na podpisanie umowy o dofinansowanie.

...

Odsłon: 7512 | ranking >>


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Pomysł na sezonowy biznes - mobilna budka z lodami:

Komentarz

Realistka

2016-07-20, 12:09

Spełnienie wymagań sanepidu (dostosowanie auta )kosztuje bardzo dużo!Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Fizjoterapeuta 08.02.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Zossen

Kierowca C+E/ rozwożenie napojów do klientów 17.02.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Landshut

Operator wózka widłowego (k/m) – Niemcy 12.02.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lehrte

Elektryk/Pomocnik elektryka (k/m) – instalacje wewnętrzne 12.02.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Emsland

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Kawa po wiedeńsku - niepowtarzalny smak Austrii Kawa po wiedeńsku - niepowtarzalny smak Austrii Alex: Bardzo satysfakcjonujący przepis. Do tej pory korzystałem głównie z tego najczęściej...

Potrawy świąteczne w Niemczech Kacper: Super jutro robie na niemieckim wigilie z przyjaciółmi i beka z ludzi którzy...

Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce?... Marek : Jeśli chcecie uzyskać legalny dokument ,zapraszam do kontaktu firma011@protonmail.com Tylko...

W centrum Polski głośno o biotechnologii... jLVHlqkDO: vcQzuxXGV

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy