Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

4 zawody przyszłości

20.08.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Zawody przyszłości

Zawody przyszłości
Źródło: wikipedia.org

Dziś przedstawię Wam 4 zawody, na które będzie popyt przez najbliższe lata. Niektóre wdarły się na rynek, a inne zawsze były i będą w cenie. Zapraszam do przewodnika do 4 zawodów, które dają świetlaną przyszłość!

Specjalista ds. marketinguHandlowcy, a więc osoby mające zapewnić popyt na rynku towarów. W końcu rynek wiąże się z obrotem pieniądza, ze sprzedażą towarów jak i ich zakupem. Specjaliści ds. marketingu ostatnimi czasy zyskali na popularności. Powód jest prosty – na rynku pojawia się coraz więcej produktów o podobnym przeznaczeniu, dlatego trzeba szukać sposobów, aby wyróżnić swój towar na tle konkurencji, to właśnie mają zapewnić specjaliści ds. marketingu. Poza tym pomagają w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, określają kierunek działań, tworzą plan w sytuacjach kryzysowych. To właśnie oni kreują markę.

Trener personalnyZapanowała prawdziwa moda na bycie wysportowanym, zdrowe odżywianie oraz życie pod sztandarem FIT. Coraz więcej osób, nie tylko w Polsce chce zostać trenerem personalnym. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy ukończyć studia na AWF bądź przejść pomyślnie specjalne kursy, dzięki którym uzyska się uprawnienia trenera. Najlepsi mogą liczyć na zarobek siegający kilku albo kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie!

Osoby po studiach informatycznychOsoby po studiach informatycznych mają szeroki wachlarz wartościowych kierunków kariery zawodowej, do których można zaliczyć zawody: informatyka, grafika komputerowego, osobę tworzącą oraz zarządzającą stronami internetowymi zwaną webmasterem, programistę oprogramowań Java czy testera oprogramowań multimedialnych.

Jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków; oferty pracy dla takich osób pojawiają się każdego dnia.

LekarzLudzie chorowali, chorują i będą chorować, stąd zawód lekarza zawsze będzie na topie. Stosunkowo pewna droga kariery zawodowej, bo powiada się, iż lekarz zawsze znajdzie pracę. Dużo w tym racji, aczkolwiek bycie lekarzem, to nieustanna nauka, która nie kończy się wraz z zakończeniem studiów. Dobry lekarz ma na swych barkach ogromną odpowiedzialność. Najlepsi w tym fachu mogą otworzyć prywatne gabinety, co jest dodatkowym, trzeba przyznać bardzo wysokim źródłem dochodu!

A jak to wygląda w Europie?Europa rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o pracę. W krajach Unii Europejskiej największe zapotrzebowanie jest na wykwalifikowanych oraz doświadczonych budowlańców, którzy mogą liczyć na wiele wyższe wynagrodzenie niż w Polsce oraz lepsze warunki pracy. Szczególne zapotrzebowanie na tę branżę istnieje w Niemczech, Belgii, Francji oraz Szwecji.

Jeśli jesteś pielęgniarką i szukasz pracy, to idealnym rozwiązaniem będzie wyjazd do Austrii. W austriackich szpitalach brakuje odpowiednio wykwalifikowanych osób właśnie z tej specjalizacji.

Z kolei we Włoszech brak... kucharzy, którzy zajęliby się tworzeniem typowo włoskich potraw. Młodzi Włosi uważają tę pracę za mało opłacalną, aczkolwiek wielu znawców kucharskiego fachu może znaleźć tu dla siebie idealne miejsce na rozwój kariery zawodowej. Pensja początkowa to 1000 euro.

Trzy najbardziej opłacalne zawody na terenie Europy to:

1. E-commerce Manager

Jest to osoba, która wdraża kanały sprzedaży w wirtualną rzeczywistość. Coraz więcej osób woli dokonywać zakupów za pomocą sieci, stąd nagły rozwój tego zawodu i firm, które coraz częściej decydują się na oferowanie swoich usług bądź produktów również w Internecie. Osoby z doświadczeniem w e-commerce mogą więc liczyć nie tylko na dobrą pracę, ale również nieprzeciętne zarobki.

2. Specjalista ds. e-marketingu

Wiele firm decyduje się na przeniesienie swoich działań marketingowych do sieci. Wiąże się to również z mniejszymi nakładami finansowymi a także większą ilością osób, które mogą stać się potencjalnymi klientami. Specjaliści od e-marketingu mogą więc przebierać w ofertach pracy, których jest coraz więcej.

3. Programista

Osoby po studiach informatycznych, o czym już pisałem w tym artykule nie mają większego kłopotu ze znalezieniem pracy na rynku zarówno polskim, jak i europejskim. Wraz z rozwojem nowych technologii, miejsc pracy w tym segmencie rynku pojawia się coraz więcej.

ProblemyPolska spotyka się z problemem masowej emigracji wszelkiego rodzaju specjalistów.

Osoby po studiach medycznych bądź informatycznych już coraz częściej szukają stałej pracy poza granicami naszego kraju. Kierunkiem tym poszli również specjaliści, jak np.: budowlańcy, piekarze itd.

Państwa europejskie dają lepsze perspektywy rozwoju własnej kariery. Polacy pracujący za granicą mogą również liczyć na wyższe wynagrodzenie za swoje usługi.

...

Odsłon: 3096 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł 4 zawody przyszłości nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Komisjoner (k/m) kompletowanie zamówień 23.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Geisenfeld

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 15.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Północno-zachodnie Niemcy

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 16.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Brukarz (k/m) - Niemcy 16.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii gnGKeuElhI: nqOJGjBtK

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... XpDakwEfUB: PJDdRqBAbfixTl

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... qwexmjWoTvsDHN: iHnAkLygU

Praca w Szwecji - zapotrzebowanie... Skwierczyński Maciej: Witam serdecznie nazywam się Maciej Skwierczyński Jeśli oferta pracy w Szwecji...

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy