Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Feminizm w Unii Europejskiej - skrajne opinie

23.07.2014 Autor: Patrycja Szyja[ 0 komentarzy ]
Książka Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej

Książka Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej "Duża książka o aborcji" wywołała wiele kontrowersji i sprzeciwów, gdyż zdaniem wielu "propaguje aborcję wśród młodzieży".
Źródło: Paweł Kazimierczuk

Kiedyś, gdy rola kobiety została sprowadzona do bycia żoną i matką, rodzący się powoli feminizm stał się dla zaszczutej w czterech ścianach kury domowej światełkiem w tunelu, nadzieją na lepszą przyszłość.

Obecnie panuje równouprawnienie, oczywiście są obszary, w których widać pewne dysproporcje między kobietą a mężczyzną, jednak jest to kwestia, którą wystarczy dopracować. Natomiast współczesny feminizm właściwie nie powinien istnieć, gdyż ludzie są na tyle cywilizowani, aby porozumieć się w sprawie występujących różnic. Poza tym feministki XXI wieku, jeżeli już tak bardzo chcą walczyć o prawa kobiet, powinny skupiać się na istotnych problemach, jak na przykład różnica w wynagrodzeniu mężczyzn i kobiet, przemoc domowa itp., a nie opowiadać wszem i wobec, że mężczyzna otwierający im drzwi, czy ustępujący miejsca uwłacza ich godności albo że najlepiej by było gdyby mężczyźni w ogóle zniknęli.

Mężczyzna XXI wieku myślący, jak ten z wieku XIXNiestety wśród męskiej części społeczeństwa znajdują się tacy, którzy swoje poglądy na temat roli kobiety zaczerpnęli żywcem z XIX wieku. Wystarczy włączyć TV, aby dowiedzieć się, że miejsce kobiety jest w kuchni przy garach. Jeden ze słuchaczy Radia Maryja powiedział na antenie, że „kobiety w spodniach zatracają godność”.

„Ja to nazywam „uportkowieniem kobiet”. Zwłaszcza na jesieni, w okresie adwentu, kobiety ubierają się w spodnie. Praktycznie 90% kobiet chodzi w spodniach, również kobiety w podeszłym wieku, 80 letnie. Zatracają tą swoją kobiecość, tą swoją godność i tchnienie instytucji kobiety z całym arsenałem swoich atrybutów, takich właśnie jak skromność, jak pokora, ta kobiecość” – powiedział ów słuchacz.

Właśnie z takimi wypowiedziami, takim zaściankowym myśleniem powinny walczyć feministki, zamiast tego wolą one wygłaszać tyrady na temat aborcji, która według nich jest „bezcenną zdobyczą cywilizacji”.

Parlament Europejski pomoże feministkom?Parlament Europejski postanowił wziąć pod swoje skrzydła ruchy feministyczne, homoseksualistów i całą resztę walczących mniejszości. Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania zaproponowała stworzenie nowego urzędu ds. kontroli tolerancji, którego zadaniem będzie walka z dyskryminacją, z jaką spotykają się wyżej wymienione grupy, a „za przestępstwa ma uznać fałszywe oskarżenia wobec feminizmu czy homoseksualizmu i karać, jak za fizyczną napaść”. Sami autorzy projektu zadanie urzędu określają następująco: „jest to sięgnięcie po konkretne środki, by zwalczać nietolerancję zwłaszcza rasizmu, rasowe uprzedzenia, etniczną dyskryminację, nietolerancję religijną, wrogość wobec obcych, antysemityzm, antyfeminizm i homofobię”.

Pojawienie się pierwszej wzmianki na temat pomysłu od razu spotkało się z ostrą krytyką, przede wszystkim dlatego, że jest on niezgodny z konstytucjami krajów członkowskich, które zapewniają swoim obywatelom wolność słowa. Ponadto wątpliwym jest, aby zakaz wyrażania krytycznego stanowiska w stosunku do feministek, przyczynił się do zwalczania przemocy wobec kobiet albo wobec antysemityzmu.

Przeglądając różne wypowiedzi na ten temat, w większości przypadków, można przeczytać, że projekt ten jest atakiem na wolne społeczeństwa, na wolność poglądów. Jako cywilizowani obywatele UE nie powinniśmy patrzeć na świat stereotypowo. Z drugiej strony żyjąc w państwach demokratycznych mamy prawo wyrażać swoje odmienne opinie na temat homoseksualizmu czy feminizmu, mamy prawo krytykować panie feministki i jednocześnie nie bać się, że trafimy za to do więzienia. Gdyż jak już wspomniałam – feministce XXI wieku cały świat przysłania rozprawianie o całkowitej eliminacji mężczyzn, przez co nie dostrzega faktycznych problemów kobiet.

Kobiety przeciwko feminizmowiFeministki spotykają się z krytyką nie tylko ze strony mężczyzn, ale także i kobiet, które nie zgadzają się z ich ideologią, które nie godzą się na robienie z siebie ofiar, co więcej większość nie czuje się gorsza i dyskryminowana. Właśnie dlatego powstają antyfeministyczne ruchy kobiece, które mają udowodnić feministkom, że kobiety nie tolerują ich absurdalnych, pozbawionych głębszych przemyśleń poglądów. Jednym z takich przedsięwzięć antyfeministycznych jest akcja Kobiety przeciwko feminizmowi, gdzie grupa kobiet prezentuje światu, dlaczego nie potrzebuje feminizmu:
  • „Nie potrzebuję feminizmu ponieważ wierzę w MIŁOŚĆ, a nie w potępienie i nienawiść”.
  • „Nie potrzebuję feminizmu ponieważ nie czuję się uprzedmiotowiona, to właśnie feminizm mi to wmawia”.
  • „Nie potrzebuję feminizmu, żeby dostawać niezasłużoną płacę za przepracowanie niższej ilości godzin niż mężczyzna. Chcę równości, nie uprzywilejowania! P.S. Przygotowanie jedzenia mojemu chłopakowi, gdy wraca zmęczony z pracy, nie jest dla mnie ujmą”.
  • „Nie potrzebuję feminizmu, ponieważ nawalanie się na imprezie, a później pójście do łóżka z obcym facetem to po prostu brak odpowiedzialności, a nie gwałt”....

Odsłon: 3177 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Feminizm w Unii Europejskiej - skrajne opinie nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patrycja Szyja Patrycja Szyja Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Operator wózka widłowego (k/m) - Niemcy 21.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Bad Sobernheim

Pracownik wylęgarni (k/m) - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 07.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości języka - również dla par! 15.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! RpWHFEimB: QSOUPuRb

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... zcKEJrTxj: bKJcnlhaSUryxME

W centrum Polski głośno o biotechnologii... fbeSQKgnDsy: qeQZTcruCgAPRGH

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... wQqegFXKPzdf: hVybWjsNLzOSGJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy