Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

23 kwietnia – drugi półfinał Ligi Mistrzów 2013/2014

24.04.2014 Autor: Małgorzata Sowińska[ 0 komentarzy ]
Arjen Robben, jeden z najlepszych zawodników Bayernu Monachium, półfinalisty Ligi Mistrzów 2013/2014

Karim Benzema, strzelec jedynego gola w meczu, zawodnik Realu Madryt, półfinalisty Ligi Mistrzów 2013/2014

Źródło: Addesolen

Kataloński duch niemieckiej drużyny Bayernu uległ madryckiej skłonności do defensywy Realu. Wciąż jednak mamy piłkę w grze i nic nie jest przesądzone.

Przed półfinałem

Przedmeczowe konferencje trenerów bardzo różniły się od tych wtorkowych. Guardiola i Ancelotti mieli być rozluźnieni, a trener Bayernu, w kontraście do Mourinho z wtorku, posługiwał się w odpowiedziach aż 4 językami.

Guardiola nigdy nie przegrał na Santiago Bernabeu, a Ancelotti nigdy nie przegrał z Bayernem Monachium, notując 4 zwycięstwa i 2 remisy w Lidze Mistrzów. Bayern przegrywał dotychczas 5 razy z rzędu na madryckim boisku.

Real Madryt – Bayern Monachium (1:0)

Od początku było wiadomo, że Bayern, w odróżnieniu od Chelsea, będzie chciał wywieźć ze stolicy Hiszpanii więcej niż remis. W pierwszych 10 minutach zawodnicy Bayernu rozgrywali piłkę pozycyjną, upodabniając się stylem do FC Barcelony, często wykorzystując skrzydła, zwłaszcza Robbena. Królewscy zepchnięci do defensywy, nie popełniali błędów, ale nie dochodzili też do kontr i nie potrafili przejąć piłki. W 13 minucie mocne uderzenie zanotował Robben. Sędzia Howard Webb odgwizdał rzut rożny, którego być nie powinno. Piłka mogła wpaść do siatki, ale zamiast tego wpadła do koszyczka Casillasa. W 18 minucie bramkę powinien zdobyć Bayern, po silnym strzale Mandžukića. Zamiast tego, chwilę później Coentrão podał prostopadłą idealną piłkę do Benzemy. Napastnikowi zostało już tylko wpakować ją do bramki. Przełamuje on tym samym swoją złą passę 7 meczów bez gola. 1:0 dla Madrytu. Minutę później kolejna szansa dla Realu, gdy Ronaldo uderzał piłkę głową. Trafił jednak wprost w bramkarza. W 23 minucie kolejną okazję miał Real. Jednak Di Maria zbyt szybko zdecydował się na strzał z nieprzygotowanej piłki, w sam środek bramki. W 26 minucie oskrzydlająca akcja Realu, w której zadziałała rozciągnięta lewa strona, skąd Benzema podał idealnie do Ronaldo, który przeniósł piłkę ponad poprzeczką. 10 minut później po kilku składnych akcjach, kolejna szansa Bayernu, po licznej wymianie piłek. Robben jednak, chcąc sam kończyć akcję, oddał zupełnie nieudany strzał. W ostatnich 15 minutach pierwszej połowy zdecydowanie przeważali Bawarczycy, tłamsząc Real niepotrafiący przejąć piłki. W samej końcówce Madryt nieco się przebudził, gdy Benzema przerzucił wszystkich w polu karnym. Nie sięgnął piłki Ronaldo, ta trafiła do Di Marii, ale Argentyńczyk posłał ją wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry Cristiano próbował jeszcze strzelać z ostrego kąta.

Początek drugiej połowy to lekkie rozleniwienie Realu, ale i niedokładności Bayernu. W 55 minucie Bayern wypracował sobie rzut rożny. Po wykonaniu, Robben sprytnym podaniem za linię obrońców wypuścił Ribery’ego, który próbował dośrodkowywać, ale nie dał rady. W 62 minucie Robben słabo strzelił na bramkę, po indywidualnej akcji. Kilka minut później Ronaldo próbował zmieścić piłkę w krótkim rogu bramki, ale Noyer wybił ją na rzut rożny. W 80 minucie Müller był o krok od wyrównania, ale nie zmieścił piłki w siatce. Chwilę potem, po błędzie Sergio Ramosa przy linii bramkowej, piłka trafia do Götze, który z całej siły strzelił wprost w Casillasa. Już w doliczonym czasie gry, Dante popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, co mogło się skończyć golem. Chwilę potem zamieszanie pod drugim polem karnym, w którym Müller nie trafił w piłkę, a piłkarze Bayernu domagali się rzutu karnego. Nie został podyktowany, a mecz zakończył się wynikiem 1:0. Bayern prowadził niemal w każdej statystyce, łącznie z 64%-posiadaniem piłki i większą liczbą celnych strzałów, jednak najważniejsza, ta bramkowa należała do Realu Madryt.

Drugi półfinał, który uważany był za przedwczesny finał, choć został rozstrzygnięty wynikiem, to jeszcze nie wyznacza pewnego finalisty. Wszystko okaże się 29 kwietnia w rewanżu na Allianz Arena.