Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Liga Mistrzów - ćwierćfinały 1 kwietnia 2014

02.04.2014 Autor: Małgorzata Sowińska[ 0 komentarzy ]
Neymar strzelił wyrównującego gola w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów: FC Barcelona - Atletico Madryt

Bastian Schweinsteiger, zdobył wyrównującą bramkę w drugim ćwierćfinale Ligi Mistrzów: Manchester United - Bayern Monachium

Źródło: Flickr: Bastian Schweinsteiger/ André Zehetbauer/ Kochel86 (talk).

Dużo emocji, bardzo wyrównana gra, niespodzianki ze strony nie-faworytów, kontuzje, piękna gra w piłkę nożną i otwarte wyniki. To wszystko można było znaleźć w pierwszych ćwierćfinałach Ligi Mistrzów.

1. ćwierćfinał Ligi Mistrzów: Fc Barcelona - Atletico Madryt (1:1)

Drużyna Diego Simeone przycisnęła Barcelonę od samego początku, w pierwszych minutach oddając soczysty strzał na bramkę, po błędzie Pinto. Rezerwowy bramkarz Barcy zastępuje Valdesa, w wyniku zerwania przez niego więzadeł krzyżowych. Drużyna Atlético bardzo dobrze ustawiała się w strefach i już na połowie rywala stosowała ostry pressing. W 10 minucie urazu doznał Gerard Piqué, obrońca Barcelony. Zmienił go Bartra. Stłamszona Barcelona oddała swój pierwszy, choć niecelny, strzał dopiero w 23 minucie. W 3 minuty później, Messi po dryblingu idealnie podał do Iniesty, ale strzał zablokował Diego Godin. W około 30 minucie mecz skończył Diego Costa, który odczuł ból mięśnia. Zmienił go Brazylijczyk Diego. Po stracie przez Atlético swojego najlepszego strzelca, drużyna straciła animusz. Barcelona natomiast, zmobilizowana, szukała swojej szansy, nie zdobywając jednak gola w kilku kolejnych akcjach. W samej końcówce idealną okazję na gola miał David Villa, który po rzucie wolnym strzelił na bramkę Barcy, ale Pinto zdołał ją obronić. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 56 minuty, kiedy pięknym strzałem w samo okienko bramki Pinto, popisał się Diego, zmiennik Diego Costy. 0:1 dla Atlético. W 63 minucie mocnym strzałem z woleja Busquets próbował pokonać Courtois, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W 71 minucie po idealnym podaniu Iniesty, Neymar zdobył gola, strzelając w długi róg bramki, z ostrego kąta. Po wyrównaniu rozluźniła się obrona Atletico, w której zapanowało lekkie zamieszanie. Mecz zakończył się jednak remisem 1:1.

2. ćwierćfinał Ligi Mistrzów: Manchester United - Bayern Monachium (1:1)

W pierwszej połowie Bayern zaczął wysokim pressingiem, w drugiej bardziej wykorzystywał swoich bocznych obrońców. Manchester United postawił na głębokie krycie i długie piłki do napastników. Zawodnicy Bayernu świetnie wykorzystywali całą szerokość boiska i początkowo wolno rozgrywali licznymi podaniami, by przyspieszyć przed polem karnym. Trener Manchesteru, David Moyes, nie mógł skorzystać z gry Evry i Rafaela, dlatego obrona nie była aż tak pewna. Postawił na doświadczenie, desygnując do gry Ryana Giggsa. W 25 minucie Ribéry podawał w dobrym momencie, unikając spalonego do Alaby, ale nie udało mu się strzelić gola. W 39 minucie Manchester miał idealną kontrę, gdy Wayne Rooney prostopadłym podaniem dostarczył piłkę Welbeckowi. Piłkarz Manchesteru minął obrońcę, ale zdecydował się na próbę lobowania bramkarza, co zakończyło się paradą Neuera. W 58 minucie Nemanja Vidić po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Rooneya, wpakował piłkę do siatki. 1:0 dla Manchesteru United. Niedługo potem, po bardzo składnej akcji Niemców, w 66 minucie wyrównał Bastian Schweinsteiger strzałem pod poprzeczkę. Asystował mu głową, wprowadzony w drugiej połowie Mandžukić. Później próbowali jeszcze Robben mocnym, niesygnalizowanym strzałem, piłka minęła jednak słupek. W 80 minucie Ribéry posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie przeciął tego podania. W 90 minucie jedyny strzelec gola w Bayernie otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, po faulu na Rooneyu. Mecz zakończył się także wynikiem 1:1.