Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jak prowadzić biznes w Polsce - wskazówki dla zagranicznych firm

25.10.2013 Autor: Paulina Bogacz[ 0 komentarzy ]
Na co warto zwrócić uwagę planując rozpoczęcie współpracy  z polskimi przedsiębiorcami lub uruchomienie własnego biznesuw Polsce?

Na co warto zwrócić uwagę planując rozpoczęcie współpracy z polskimi przedsiębiorcami lub uruchomienie własnego biznesuw Polsce?
Źródło: morguefile.com

Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka oferuje coraz szersze możliwości inwestowania i wymiany handlowej dla zagranicznych firm.

Kluczowe dla osiągnięcia sukcesu firmy za granicą jest zrozumienie rynku oraz kultury kraju, w których chce się robić biznes. Atradius przygotował w swym raporcie 10 wskazówek mówiących o tym, na co warto zwrócić uwagę planując rozpoczęcie współpracy z polskimi przedsiębiorcami lub uruchomienie działalności w Polsce.


Biznes w Polsce - na co musi zwrócić uwagę zagraniczna firma?


Jak wynika z raportu „Trade successfully with Poland” kluczowe kwestie, na które powinny zwrócić uwagę zagraniczne firmy, chcące nawiązać współpracę z polskim przedsiębiorcą to:
  • Zatrudnienie lokalnego partnera, przedstawiciela, który pomoże zagranicznym przedsiębiorcom zrozumieć polskie prawo oraz często pełnić rolę tłumacza w kontaktach z polskimi przedsiębiorcami.
  • Zrozumienie polskiej kultury biznesu.
  • Wybór warunków płatności, które zapewnią zarówno bezpieczeństwo zagranicznej firmie, jak i konkurencyjną ofertę.
  • Dopasowanie cen do nadal relatywnie niskich zarobków, szczególnie w porównaniu z krajami Europy Zachodniej i USA.
Firmy rozpoczynające działalność handlową na polskim rynku powinny również pamiętać o tym, że mamy tu do czynienia z bardzo dynamicznym rozwojem sprzedaży on-line. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to ponad 38 mln rynek, sprzedaż w kanałach internetowych ma nadal bardzo duży potencjał wzrostu. Polska gospodarka otwiera więc wiele możliwości zagranicznym przedsiębiorstwom – pod warunkiem, że wcześniej dobrze się do tego przygotują. Jak zostało podkreślone w raporcie przygotownym przez Atradius – strategiczne położenie w centralnej części Europy, stabilność polityczna oraz dobre perspektywy ekonomiczne, sprawiają, że Polska jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych partnerów. Co więcej, dzięki funduszom płynącym z Unii Europejskiej, inwestycje w infrastrukturę, projekty ekologiczne i technologiczne otwierają wiele nowych możliwości, podobnie jak rosnący popyt na produkty oferowane przez zagraniczne firmy bardziej zamożnym Polakom.

Jak podkreślają eksperci Atradius ogromny potencjał drzemie również w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, które już teraz są istotną konkurencją dla Chin i Indii jako wiodących centrów outsourcingu.

- Polscy przedsiębiorcy stale poszukują nowych partnerów handlowych za granicą. Nie tylko po to by rozwijać eksport, ale również po to by prowadzić obrót handlowy pochodzącymi z zagranicy produktami w Polsce. Raport przygotowany przez ekspertów Atradius, w przystępny sposób prezentuje kwestie, na które powinni zwracać uwagę zagraniczni kontrahenci planujący wejście na polski rynek i podpowiada do jakich wymagań dopasować swoją ofertę. Wierzę, że nasz raport będzie swego rodzaju lodołamaczem w relacjach handlowych – powiedział Paweł Szczepankowski, dyrektor zarządzający Atradius w Polsce.

Raport „Trade successfully with Poland” podkreśla również istotną rolę, jaką odgrywa zabezpieczenie międzynarodowych relacji handlowych. – Polski rynek jest zdominowany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, z których większość nie publikuje wyników finansowych. Dlatego kluczowa jest współpraca z partnerem, takim jakim jest np. Atradius, który zna rynek i będzie w stanie pozyskać dane trudno dostępne dla zagranicznych przedsiębiorców. Oznacza to, że możemy zaoferować naszym klientom bardzo dokładną ocenę wiarygodności potencjalnego partnera, jak również zapewnić ochronę finansową należności – dodaje Szczepankowski.


...

Odsłon: 2528 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Jak prowadzić biznes w Polsce - wskazówki dla zagranicznych firm nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Bogacz Paulina Bogacz Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

produkcja okien 23.10.2020 Kraj: Holandia

robotnik ziemny 23.10.2020 Kraj: Holandia

Pracownik (k/m) - mycie skrzynek pod ciśnieniem 08.10.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

monter ścian osłonowych 23.10.2020 Kraj: Holandia

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... ArQGjvFP: EakJyUcLgqeBSz

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... QBRfkwdbHMyDOim: NTamhvjGzIQdZ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... dUClvtXuJyf: yLGHwPZk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... xaTXMZgRFBdnkY: lfKGDypV

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy