Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Konkurs dla Młodych Tłumaczy - sprawdź się w tłumaczeniu tekstów!

04.10.2013 Autor: Patrycja Pożycka[ 0 komentarzy ]
Konkurs lignwistyczny

Konkurs lignwistyczny "Tłumacze na Start" - tłumaczenie tekstów w praktyce
Źródło: Skrivanek

Młodym tłumaczom nie łatwo wejść na rynek translatorski. Szansą na wybicie się jest udział w konkursach, gdzie mogą oni pokazać swoje umiejętności w tłumaczeniu tekstów.

Jak zostać docenionym w branży translatorskiej? Z pewnością warto już na studiach weryfikować swoją wiedzę podręcznikową i poradnikową poprzez poszukiwanie nowych źródeł doświadczenia zawodowego. Jest to doceniane również przez przyszłych pracodawców.

Juvenes Translatores - Młodzi Tłumacze


Komisja Europejska co roku przygotowuje konkurs Juvenes Translatores (Młodzi Tłumacze), w którym udział biorą setki przyszłych tłumaczy w wieku 17 lat z całej Unii Europejskiej. Rolą konkursu jest bliższe poznanie zawodu, co ma ułatwić podjęcie takiej, a nie innej ścieżki zawodowej. Na rynku można odnaleźć też wiele konkursów tłumaczeń literackich, natomiast mają one mniejszą wartość w kontekście doświadczeń zawodowych i poszerzania kompetencji tłumaczy.

Konkurs "Tłumacze na Start" - tłumaczenie tekstów w praktyceW październiku 2013 roku agencja translatorska Skrivanek organizuje konkurs „Tłumacze na Start” dla studentów kierunków lingwistycznych i filologicznych. Jest on nastawiony przede wszystkim na praktyczną wartość – adepci zawodu będą się zmagać z prawdziwymi tekstami z różnych dziedzin biznesu (marketing, prawo, ekonomia). Konkurs składa się z dwóch etapów i obejmuje tłumaczenia z języka angielskiego na polski. Na podstawie wyników pierwszego etapu Uczelnia typuje 4-5 najlepszych osób, które zostaną zaproszone do drugiego etapu, (który odbywa się w warszawskiej siedzibie Skrivanka).

TwojaEuropa.pl objęła patronatem medialnym organizowany konkurs.

Jakie zadania czekają na uczestników konkursu?


Zadaniem będzie wykonanie tłumaczenia 1 strony tekstu o tematyce biznesowej z języka angielskiego na język polski bez dostępu do słowników, Internetu itp.. Celem jest wyłonienie najlepszych kandydatów, którzy są w stanie tłumaczyć teksty opierając się tylko na swojej wiedzy. Na najlepszych czekają praktyki zawodowe w Skrivanku z otwartą drogą do nawiązania długofalowej współpracy, specjalistyczny kurs dla tłumaczy ustnych w ADT – Akademii Dobrego Tłumacza i możliwość zdobycia profesjonalnego certyfikatu językowego w British Council, który przyjął tytuł Patrona Honorowego Konkursu.

Do współpracy przy organizacji konkursu do tej pory zgłosiło się pięć uczelni z województwa mazowieckiego: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Wszechnica Polska, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Z. Glogera w Wołominie i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do konkursu mogą przystąpić studenci tych uczelni, studiujący na kierunkach lingwistycznych związanych z językiem angielskim. Osoby z innych uczelni, które chcą wziąć udział w konkursie są proszone o kontakt z organizatorem.

Konkurs wspiera także Polsko-Brytyjska Izba Handlowa i dwie organizacje studenckie: AEGEE Warszawa i AIESEC Polska.

Zgłoszenia do konkursu uczelnie przyjmują do 25 października. Drugi etap i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 listopada 2013 roku.

Rok rocznie liczba zgłoszeń studentów chętnych na praktyki tłumaczeniowe w naszej firmie przekracza 400. Oznacza to, że częściej niż codziennie ktoś podejmuje decyzję, że chce zostać tłumaczem. Dzięki praktykom, młody tłumacz ma okazję wyspecjalizować się w tekstach z różnych dziedzin. Praktyki skutkują nabraniem wprawy w wykonywaniu usług tłumaczeniowych jak również w poruszaniu się po samym rynku. Po zakończeniu praktyki student zyskuje bezcenne doświadczenie, satysfakcję i możliwość realizowania swoich planów, natomiast organizator praktyk – kolejnego podwykonawcę lub pracownika.” – wyjaśnia Magdalena Pluta, odpowiadająca za rekrutację w agencji Skrivanek – organizatora konkursu.

Zależy nam, żeby uzupełnić wiedzę akademicką, którą studenci zdobywają w trakcie studiów, realną możliwością wejścia na rynek i rozpoczęcia pierwszych aktywności zawodowych. Organizowany przez nas konkurs pomaga w zdobyciu bezcennego doświadczenia, ale oferujemy też poszerzenie kompetencji, dzięki szkoleniu w ADT i ogromnemu wsparciu ze strony British Council. Zdecydowanie można powiedzieć, że zwycięzcy będą mieli ułatwiony start na rynku pracy.” – dodaje Agnieszka Garbolińska, Koordynator Konkursu.

Zaangażowanie się w różnego rodzaju inicjatywy i aktywne poszukiwanie praktyk zawodowych, jak i ciągłe poszerzanie kompetencji mogą się okazać bardzo ważnymi argumentami przemawiającymi za zatrudnieniem danego kandydata. Dlatego każdy, kto chce zostać tłumaczem powinien bacznie obserwować ruch na rynku i w miarę możliwości starać się brać udział w różnych inicjatywach, które pozwolą wyróżnić się na tle konkurentów.


Na podstawie informacji przesłanej przez: Skrivanek.pl


...

Odsłon: 3565 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Konkurs dla Młodych Tłumaczy - sprawdź się w tłumaczeniu tekstów! nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patrycja Pożycka Patrycja Pożycka Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik działu wysyłki (k/m) - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: okolice Halle an der Salle

Praca na ferie dla studentów i uczniów - Niemcy 21.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

Pracownik działu wysyłki (k/m) - Niemcy 21.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: okolice Halle an der Salle

Pracownik produkcji (k/m) - Niemcy - Dla par i singli! 21.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! RpWHFEimB: QSOUPuRb

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... zcKEJrTxj: bKJcnlhaSUryxME

W centrum Polski głośno o biotechnologii... fbeSQKgnDsy: qeQZTcruCgAPRGH

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... wQqegFXKPzdf: hVybWjsNLzOSGJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy