Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Nauka angielskiego oczami eksperta

25.06.2009 Autor: Piotr Anuszczyk[ 0 komentarzy ]
British Council

British Council
Źródło: British Council

Wakacje to doskonała okazja by poprawić swoje umiejętności językowe. O tym jak dobrze wybrać odpowiedni kurs, ile warte są kursy wyjazdowe i jak z angielskim radzą sobie Polacy rozmawiamy z ekspertem BritishCouncil.

Piotr Anuszczyk, TwojaEuropa.pl: Jak wybrać szkołę, kurs językowy aby mieć pewność, że reprezentuje ona dobrą jakość? Szkoły chwalą się zazwyczaj stowarzyszeniem w rozmaitych organizacjach, dobrą salą, czy dużą liczbą native speakerów. Czym się kierować, które certyfikaty szkół faktycznie są wartościowe i co powinno być dla nas miernikiem jakości danej placówki?

Alicja Bugajło, Customer Service Manager British Council*: Prestiż szkoły językowej budują wykwalifikowani, kompetentni i doświadczeni nauczyciele języka.
Dobra szkoła ma opracowany program nauczania na każdym stopniu znajomości języka i przejrzyste reguły dotyczące pokonywania kolejnych szczebli w nauce, a tym samym osiągania coraz wyższych stopni wtajemniczenia.
Przed zapisaniem się do konkretnej grupy stopień znajomości języka kandydata na kurs powinien być dokładnie sprawdzony i określony przez nauczyciela. Gruntowne sprawdzenie wiedzy językowej przed rozpoczęciem kursu zapewni prowadzenie zajęć w grupie reprezentującej jednakowy poziom znajomości języka, co sprawi, że lekcje będą miały swoją dynamikę, a wszyscy uczestnicy kursu będą odnosili wymierne korzyści poprzez nieskrępowane uczestnictwo w zajęciach. W dobrej szkole językowej postępy uczniów są monitorowane, a prace oceniane przez nauczyciela. Przejrzysty system poziomów nauczania pozwala zorientować się, jaką wiedzę trzeba posiąść, aby przejść na następny poziom bądź też określić czas potrzebny na przygotowanie się do któregoś z rozpoznawalnych egzaminów językowych.


Jeśli tajniki języka chcemy zgłębiać właśnie w wakacje to co będzie najlepszym rozwiązaniem? Wyjazd do pracy zagranicę, wyjazd na zagraniczny kurs czy też jest to bez różnicy a równie dobre efekty osiągniemy zapisując się na kurs w Polsce?

Wyjazd na kurs do kraju, którego języka chcemy się uczyć jest dobrym rozwiązaniem, ale bywa kosztowne. Osoby, które podczas wakacji chcą w krótkim czasie poprawić swoją znajomość języka mogą odnieść korzyść z uczestnictwa w kursie intensywnym. Według opinii uczestników letnich kursów językowych British Council codzienny kontakt z językiem sprawia, iż w krótkim czasie zaczynamy
nabierać swobody w kontakcie zarówno z nauczycielem jak i innymi uczestnikami kursu, a liczba popełnianych błędów zmniejsza się z dnia na dzień.


Czy można wskazać słabe i mocne strony Polaków posługujących się angielskim? Może mają Państwo jakieś obserwacje na temat tego czy najlepiej przyswajamy np. gramatykę i słownictwo czy też może jesteśmy perfekcyjni w mówieniu. A z drugiej strony co sprawia nam podczas nauki najwięcej problemów?

Nauczyciele British Council chwalą Polaków za wymowę, której znajomość reguł i poprawność sprawiają, iż nasz werbalny przekaz jest zrozumiały dla native speakers. Trochę kłopotów natomiast sprawiają nam przedimki np. "a", "the", jak również mieszanie zaimków osobowych, kiedy to np. podczas wypowiedzi na temat mężczyzny używamy zamiennie "he", "she" lub "her", "him". Jeden z nauczycieli British Council wraził swego czasu opinię, iż gdyby chciał pobierać drobne opłaty za mieszanie wspomnianych zaimków od swoich studentów, to byłby najbogatszym nauczycielem języka angielskiego.

Czy istnieje jeszcze podział na american i british english? Czy też to bez znaczenia czy kurs językowy odbywa się w UK czy w USA?

Oczywiście są pewne różnice, głównie w przypadku słownictwa. Weźmy np. wyraz "spodnie", która to część garderoby nazywana jest przez Amerykanów "pants", a przez Brytyjczyków - "trousers". Występują również pewne różnice w wymowie, ale Amerykanin zrozumie nas, jeśli będziemy mówili po angielsku i odwrotnie. Przy wyborze miejsca kursu odpowiedzmy sobie na pytanie, kim będą nasi rozmówcy. Jeśli naszymi biznesowymi partnerami są Amerykanie - wybierzmy kurs w USA, jeśli Brytyjczycy - wybierzmy kurs w UK lub w British Council.

*British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.


...

Odsłon: 2719 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Nauka angielskiego oczami eksperta nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Piotr Anuszczyk Piotr Anuszczyk Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Operator wózka widłowego wysokiego składu (k/m) - Niemcy 31.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lehrte

Ślusarz / Monter, montaz drzwi i okien 11.08.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Frankfurt nad Menem

Sprzątanie (k/m) - Praca od zaraz! 16.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Praca na wakacje dla studentów i uczniów - Niemcy 15.07.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii gnGKeuElhI: nqOJGjBtK

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... XpDakwEfUB: PJDdRqBAbfixTl

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... qwexmjWoTvsDHN: iHnAkLygU

Praca w Szwecji - zapotrzebowanie... Skwierczyński Maciej: Witam serdecznie nazywam się Maciej Skwierczyński Jeśli oferta pracy w Szwecji...

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy