Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jaki język obcy, w jakim państwie najlepiej jest Nam podszkolić?

12.08.2012 Autor: Sprachcaffe [ 10 komentarzy ]
Szkoła angielskiego w Londynie Sprachcaffe

Szkoła angielskiego w Londynie Sprachcaffe
Źródło: Sprachcaffe

Szkoła chińskiego w Pekinie Sprachcaffe

Szkoła chińskiego w Pekinie Sprachcaffe
Źródło: Sprachcaffe

Szkoła angielskiego w St.Julian's Sprachcaffe

Szkoła angielskiego w St.Julian's Sprachcaffe
Źródło: Sprachcaffe

Artykuł wprowadza w kwestię kursów językowych za granicą. Języki popularne w Polsce mogą/powinny być również kontynuowane za granicą i tu właśnie leży kwestia wyboru najlepszego państwa na taki kurs za granicą.

Nauka języka obcego w Polsce jest obecnie bardzo popularna, jednak kurs języka obcego za granicą wciąż nie jest aż tak popularny. Kwestia pieniędzy, wiedzy o takiej formie nauki, mentalności prawdopodobnie wpływają na ograniczone możliwość takich wyjazdów językowych.

Według badań zarówno organizacji rządowych (Polska Izba Turystyczna), jak i firm prywatnych zajmujących się organizacją kursów językowych za granicą (Sprachcaffe) w 2011 liczba osób wybierająca taki kurs wynosiła ponad 50 000 kursantów. w Polsce najczęściej uczymy się języka: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, norweskiego, chińskiego i arabskiego.

Gdzie uczyć się języków obcych za granicą?


Jeśli więc chcielibyśmy uczyć się tych języków za granicą to, gdzie na taki kurs się wybrać? Kiedy? Na jak długo? Kwestią główną poruszoną będzie oczywiście wybór odpowiedniej destynacji na taki właśnie kurs zagraniczny.
  • Nauka angielskiego możliwa jest w wielu miejscach na całym świecie. Wszystko zależy od dostępnych środków finansowanych jak i celów jakie taki wyjazd ma spełniać. Dla osób mniej zamożnych najlepszą opcją wydają się być kursy na Malcie (St. Julian’s, St. Paul’s bay) lub w Wielkiej Brytanii (Devon czy Brighton). Jeśli zależy Nam na kursie biznesowym wybierać powinniśmy między akredytowanymi i znanymi (często elitarnymi) szkołami angielskiego w Wielkiej Brytanii (Londyn lub też mało znane miasteczka ze szkołami zlokalizowanymi w pałacykach lub zamkach), Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco), Kanadzie (Toronto, Vanvouver, Montreal) czy egzotycznej Australii (Sydney). Czym dalej od Polski to zarówno cena takiego kursu staje się wyższa, jak i kurs bardziej specjalistyczny. Maleją również szanse na spotkanie Polaków, a jednocześnie rosną szansę na efektywność naszej nauki – uważa szkoła Sprachcaffe.
    Dlatego też coraz więcej osób (managerowie wyższego szczebla, lekarze, piloci) decydują się nawet na 1-roczne specjalistyczne kursy angielskiego w Wielkiej Brytanii lub USA. Tak więc jeśli zależy Nam na dalszej nauce języka angielskiego za granicą, to wymienione destynacje są najlepszą opcją dla Nas. Wybór jest bardzo duży.
  • Kolejny w Polsce popularny język obcy to język niemiecki. Główną destynacją, gdzie taki język można dalej szkolić to oczywiście Niemcy i Austria. W Niemczech miasta oferujące naukę niemieckiego to głównie Berlin i Frankfurt (najdroższe opcje) i mniej znane miasta jak chociażby Oberwesel czy Düsseldorf (ceny już bardziej przystępne). Austria zaprasza do Wiednia czy Salzburga. Wyjazdy do wspomnianych państw mają tą przewagę, iż koszty transportu będą tu znacznie niższe a język niemiecki otaczać będzie Nas 24 godziny na dobę ze wszystkich stron. Efektywność jest więc bardzo wysoka.
  • Język francuski to oczywiście Francja, ale również Kanada. We Francji główne destynacje to Paryż (kosmopolityczna i ekscentryczna stolica), Nicea (słoneczna nadmorska metropolia). W Kanadzie Montreal jest tym miastem, gdzie nauka francuskiego jest możliwa i dość popularna. Jest to dwujęzyczne miasto co ma duży wpływ na otaczający Nas język francuski (ale również angielski niestety!). W 2012 roku to Nicea była jednak top jeden, jeśli chodzi o wyjazdy na kurs francuskiego do Francji detronizując Paryż i Montral (na podstawie danych od Sprachcaffe Polska).
  • Nauka hiszpańskiego to głównie słoneczna Hiszpania (Barcelona, Madryt, Malaga). Większość osób wybiera te właśnie miasta na swój wakacyjny kurs hiszpańskiego za granicą. Dysponując większymi środkami finansowymi jak i liczbą dni wolnych, egzotyczna forma nauki hiszpańskiego możliwa jest np. w Meksyku (Playa del Carmen), na Kubie (Hawana), w Belize, w Hondurasie czy w Argentynie. Jest to trochę inny dialekt niż hiszpański w Hiszpanii (europejski) jednak pod względem liczby osób, które to właśnie mówią tymże językiem (hiszpańskim amerykańskim) jest on kilkukrotnie bardziej popularny
  • Nauka chińskiego to oczywiście Chiny i głównie Pekin. Jako stolica państwa środka jak i bezpośrednie połączenie lotnicze z Polską jest najbardziej popularną destynacją w Chinach. Według trendów tych ekonomicznych, jak i politycznych język chiński jest obecnie najbardziej wartościowym językiem na rynku pracy i jest on traktowany jako 100% pewna inwestycja w przyszłość.
  • Stopniowo widać również wzrost zainteresowania nauką języka arabskiego. Aby nauczyć się tego języka należy wybrać się do Maroka (Rabat) lub do Algierii (Algier). Po ostatnich zamieszkach i licznych arabskich rewolucjach zainteresowanie językiem arabskim za granicą zmalało, jednak im bardziej sytuacja polityczna się stabilizuje, tym zainteresowanie proporcjonalnie rośnie (lecz powoli rośnie na naukę arabskiego za granicą – twierdzi firma Sprachcaffe.

Jaki termin jest najlepszy na naukę języków obcych za granicą?


Kwestia wyboru terminu jak i długości samego kursu językowego za granicą jest już aspektem indywidualnym jednak bardzo ważnym. Aby efektywność kursu językowego za granicą była wysoka, minimalny okres takiej nauki powinien wynosić 3 tygodnie. Okres, w którym wybrać na kurs za granicę jest najlepszy to jesień lub wiosna (ceny są zdecydowanie niższe i mniej osób w grupach zwykle uczestniczy). Sezon wakacyjny to oczywiście wzrost cen, jak i zainteresowania takimi kursami.

Artykuł powstał ze współpracą z firmą Sprachcaffe – organizatorem kursów językowych za granicą.


...

Odsłon: 5580 | ranking >>


Komentarze: 10 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Jaki język obcy, w jakim państwie najlepiej jest Nam podszkolić?:

Komentarz

Magdalena Mucha |

2012-08-12, 15:09

Nie zgodzę się ze zdaniem, że jeśli chodzi o naukę języka niemieckiego to Berlin jest najdroższą opcją, jest to jedna z tańszych stolic Europy, a w samych Niemczech są droższe miasta niż Berlin. Co do Wiednia i Salzburga to nie wiem, czy koszty transportu będą tam niższe (bo byłam tam kilka lat temu i teraz mogło się coś zmienić), ale kursy w Austrii są o wiele droższe niż w Niemczech, więc o wiele bardziej finansowo będzie opłacał się kurs językowy u naszych sąsiadów.


Komentarz

Sprachcaffe | Kursy Językowe za Granicą

2012-08-13, 10:18

Witaj Magdo,
Co do Berlina to jest to stolica i jednak koszty usług są dość wysokie. Byłem osobiście w Berlinie w 2010 2-3 dni tylko i nie uważam aby była to jedna z \"tańszych stolic w Europie\". Wiele rankingów również umieszcza Berlin w top 10 jeśli chodzi o koszty. Np. http://www.citymayors.com/statistics/expensive-cities-europe.html.
Oczywiście rankingów jest mnóstwo więc jednym nie można się sugerować:-)

Odnośnie Frankfurtu to mieszkałem tam 1 miesiąc w 2012 roku i ceny były również dość wysokie (samo miasto wygląda na bardzo bardzo bogate). Jest to w końcu Europejska stolica finansów (kolejna po Londynie).

Odnośnie Austrii to jest to dużo mniej popularne państwo jeśli chodzi o naukę niemieckiego za granicą prawdopodobnie z powodu zarówno odległości jak i wyższych cen.
Generalnie nawet w najdroższej stolicy jak Lodyn czy Moskwa można mieszkać/uczyć się po w miarę przystępnych cenach - kwestia znalezienia taniego zakwaterowania i tańszego wyżywienia. Jeśli potrafimy oszczędzać to również nie powinno być źle:-)
Trudno więc jednoznacznie porównać koszt życia we wspomnianych miastach.

Byłaś Marto na kursie niemieckiego czy turystycznie?
Pozdrawiam
Marcin Stryjecki
Sprachcaffe


Komentarz

Magdalena Mucha |

2012-08-13, 17:47

W Berlinie byłam na kursie językowym i to miasto wybrałam właśnie ze względu na cenę, a kursy językowe są przecież organizowane w różnych miastach Niemiec. Turystycznie byłam w różnych miastach europejskich i będę obstawać przy tym, że Berlin cenowo nie jest zły. ;) Ale tak jak powiedziałeś wszystko zależy od wyszukania dobrej oferty, bo nawet w droższym mieśnie możemy znaleść atrakcyjną ofertę.
Pozdrawiam


Komentarz

marta

2012-08-14, 14:47

Jak zawsze wszystko zależy:-) Ja myślę właśnie o Niemczech lub Austrii bo kończe studia a języka niemieckiego w Polsce aż tak dobrze nie podszkoliłam...


Komentarz

Kaja

2012-08-16, 17:03

Fajnie jest trenować angielski na wakacjach czy w podróży, ale jednak mimo wszystko wg. mnie najtańszą opcją jest własny kraj. Mając tyle możliwości, czyli Internet, skype, filmy, ksiązki, prasa zagraniczne + kurs (ja akurat chodziłam do Speak Up i z czystym sumieniem mogę potwierdzić ich profesjonalizm) i da się nauczyć perfekcyjnie. Podróż fajna alternatywa, ale rzadko kiedy można wszystko zostawić i sobie wyjechać


Komentarz

Lukasz

2012-08-16, 18:54

@Kaja - IMHO jak ktoś jeszcze studiuje, to 2 miesięczny wyjazd jest w miarę realny (szczególnie, że można jednocześnie pracować i uczyć się wieczorowo lub weekendowo). A gwarantuję, że niezależnie do jak dobrej szkoły w PL pójdziemy, to połączenie pracy w obcym kraju + intensywny kurs językowy da dużo lepsze efekty ;)


Komentarz

Tom

2012-08-23, 09:13

@Kaja i Łukasz
Ja powiem z własnego doświadczenia:
- w Polsce chodziłem na wiele kursów (tradycyjny, SITA, Callan)
- Pracowałem za granicą (UK, Islandia, Cypr, Skandynawia)
- Byłem na Erasmusie w Szwecji
i....
Najlepszy jest mix nauki w Polsce jak i praktyczne podszkolenie języka już za granicą! Nikt mi nie powie, że w Polsce na kursie się tyle samo naucze co za granicą!!!

Ta krypto reklama Speak Up jest słabiutka!!

Dlatego albo sam kurs językowy za granicą albo praca za granicą!
Dla chętnych chyba najlepszy blog w tej tematyce chociaż tylko piszą o angielskiem ale i tak spoko.
http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/


Komentarz

Piotr Tutak |

2012-10-09, 23:13

Można wyjechać na specjalistyczne kursy, można również w ramach wakacyjnej pracy wyjechać do kraju, który nas interesuje i połączyć zarobek ze zdobyciem cennego doświadczenia językowego. Reasumując nie ulega wątpliwości że w kraju najlepiej zdobyć podstawy, natomiast resztę lepiej poznawać w praktyce. Inscenizowane dialogi nie są tak przydatne jak nauka języka w środowisku gdzie jest on czymś codziennym.


Komentarz

Sprachcaffe | Kursy Językowe za Granicą

2012-10-18, 11:39

Powiem tylko, że ważne jest aby brać pod uwagę to ilu Polaków będzie tam gdzie zamierzamy jechać czy na kurs czy do pracy. Tak więc np. Anglia jest super do nauki ale już Londyn nie za bardzo... lepszym wyborem mogą być np. Devon (tania destynacja) czy np. Brighton (nadmorskie studenckie miasto) itd!
Z Erasmusem czy zwykłą turystyką jest to samo (jeśli oczywiście zależy nam głównie na podszkoleniu języka) czyli lepiej wybrać bardziej idległe i egzotyczne miasta niż Londyn, Oslo czy Berlin:-)


Komentarz

serbon

2015-05-07, 18:38

Witam)
W moim wypadku mi bardzo pomógł ta web strona
http://preply.com/pl/skype/arabski-z-native-speakerem
Szukałam fachowców, które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetytora z języka arabskiego, "native speaker" nośnik mowy doradzam tę stronę internetową. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie)) Najszerszy wybór korepetycji z arabskiego. Komentarze wystawiane przez prawdziwych uczniów oraz niskie ceny.
Język arabski bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach )
Można otrzymać lekcje online Skype za darmo!
nauka przez Skype jest bardzo efektywna !

Doradzam)Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Sprachcaffe Sprachcaffe Kursy Językowe za Granicą
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą -

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Boże Narodzenie w Szwecji Boże Narodzenie w Szwecji ablahabla: xd

Praca w Austrii - umowa, urlop, wynagrodzenie... Teresa Kruczek: Mój mąż pracuje od sierpnia. Czy należy się mu 13i14 w firmie teampool?

Absurdalne przepisy w Unii Europejskiej... mateu: mit dwutlenku węgla obalony lata temu. poczytać o wielkich roślinach, dinozaurach...

Promocja Portugalii na Web Summit... Wojtek Kyzik: swietne!

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy