Poszukiwany: Praktykant!
26.07.2012 | Autor: Iwona Komosa | [ 0 komentarzy ] |
"Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach." Emil Oesch
Źródło: Wikimedia Commons, autor: Evan Bench
Dream! Believe! Create! Succeed!
Źródło: Wikimedia Commons, autor: nattu
- Podobne tematy:
- Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”
- "Tłumacze na start!" - podsumowanie przebiegu praktyk tłumaczeniowych 2016
- Znamy wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. Będzie Brexit!
- Cała Europa - inne artykuły:
- W walce ze współczesnym niewolnictwem
- Inny świat czy popkulturowa wioska?
- Dopuszczalna ilość alkoholu - jak bezpiecznie podróżować po Europie
Studiujesz i chcesz wzbogacić swoje CV nowym doświadczeniem, które pomoże Ci uzyskać wymarzoną pracę po studiach? Teraz masz do tego okazję. Wystarczy, że weźmiesz udział w programie Erasmus – Praktyki.
Uczenie się przez całe życie
Program Erasmus gwarantuje nie tylko możliwość wyjazdu studentów na zagraniczne uczelnie, ale także pozwala na odbycie zagranicznych praktyk. Jest to świetna okazja do zdobycia doświadczenia w instytucjach i firmach działających w innych państwach Unii Europejskiej, a także Islandii, Lichtensteinu, Norwegii, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji. Oprócz zdobycia dodatkowych umiejętności, można także poprawić swoje zdolności językowe, wdrożyć zdobytą wiedzą teoretyczną w praktykę, spotkać ludzi z bardzo różnych środowisk i kultur, którzy pomogą nam spojrzeć na świat innymi oczami, rozwijać szereg indywidualnych umiejętności i kompetencji, które będą bardzo trudne do uzyskania w inny sposób, a także poznać kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w państwie, do którego udajemy się na praktykę.
Jak to działa?
Należy zgłosić się do biura zajmującego się na naszej uczelni rekrutacją do programu Erasmus i zapoznać się z zasadami ubiegania się o wyjazd.
Następnie należy znaleźć instytucję/firmę, do której chcemy udać się na praktyki, należy pamiętać, że w ramach programu nie można wyjechać na praktyki zagraniczne do instytucji unijnych. Organizacja, do której się udajemy powinna zajmować się dziedziną, która jest powiązana tematycznie z profilem naszych studiów. Kiedy wybierzemy już instytucję, musimy złożyć wszystkie wymagane dokumenty niezbędne do procesu rekrutacji na naszej uczelni.
Jeśli przedsiębiorstwo, w którym ubiegaliśmy się o praktykę, a także nasza uczelnia wyrazi zgodę na możliwość odbycia praktyk, musimy przed wyjazdem podpisać „Porozumienie o programie praktyki" (Training agreement). Wyjazd może trwać od 3 do 12 miesięcy, jednak czas trwania praktyk musi się zacząć i skończyć w tym samym roku akademickim.
Przed wyjazdem podpisujemy również umowę dotyczącą wyjazdu, a także o przyznanym stypendium. Należy również zakupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na okres wyjazdu.
Kiedy już dostaniemy się na praktyki, należy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli mieszkać w czasie naszego pobytu w innym państwie, a także załatwić inne formalności m.in. bilet lotniczy.
Szczegółowe zasady rekrutacji i terminy jej odbywania każda z uczelni ustala samodzielnie.
A potem zostaje nam już tylko cieszyć się naszym wyjazdem, zdobywać nowe doświadczenie i poznawać nowych ludzi!