Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Lato 2012 - loty czarterowe z Polski

03.07.2012 Autor: Paulina Bogacz[ 0 komentarzy ]
Loty czarterowe z Polski

Loty czarterowe z Polski
Źródło: sxc.hu

Sezon letni na wrocławskim lotnisku upłynie głównie pod znakiem inauguracji nowego terminalu

Sezon letni na wrocławskim lotnisku upłynie głównie pod znakiem inauguracji nowego terminalu
Źródło: sxc.hu

Sezon urlopowy w pełni. Centrum Rezerwacji Tanie Loty jak co roku opracowało raport dla turystów, planujących wyjazd wakacyjny w tym roku.

Raport zawiera aktualne mapy połączeń czarterowych z polskich lotnisk do wszystkich miejsc urlopowych objętych ofertą touroperatorów w sezonie lato 2012. Prezentuje także szczegółowe tabele z harmonogramem wylotów czarterowych z poszczególnych lotnisk. Raport powstał we współpracy Centrum Rezerwacji z polskimi portami lotniczymi.

Loty czarterowe z Lotniska Chopina w Warszawie


Warszawskie Lotnisko im. Fryderyka Chopina dysponuje najbogatszą ofertą w zakresie połączeń czarterowych spośród wszystkich polskich portów lotniczych. W 2011 roku z lotów czarterowych z warszawskiego portu skorzystało 1 mln 455 tys. pasażerów. Najpopularniejszym kierunkiem była turecka Antalya. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także loty do Egiptu (Hurghada i Szarm el Szejk), Grecji (Heraklion) oraz na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa i Fuerteventura).
Przemysław Przybylski, Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina podkreśla ciągły wzrost w segmencie pasażerskich przewozów czarterowych: W roku 2009 wzrost wyniósł niespełna 10,8%, w roku 2010 prawie 4,3%, w roku 2011 prawie 7,2%, a w ciągu pięciu miesięcy roku 2012 wyniósł 9,8%. Takie statystyki mogą napawać optymizmem i pokazują, że rozwój segmentu przewozów czarterowych na Lotnisku Chopina idzie we właściwym kierunku.

Pewną niedogodnością jest to, że operacje lotnicze na kierunkach długodystansowych wykonywane są statkami powietrznymi, które wymagają międzylądowania, jednakże taka sytuacja powinna się zmieniać wraz ze zwiększaniem się zainteresowania podróżnych zakupem wycieczek w bardziej odległe zakątki świata.
- dodaje Przybylski.

Dynamiczny rozwój ruchu czarterowego w portach regionalnych nie wpływa negatywnie na rozwój siatki połączeń czarterowych Lotniska Chopina - mieszkańcy stolicy mają do dyspozycji 49 połączeń czarterowych.

Loty czarterowe z Lotniska w Katowicach


Katowickie lotnisko ma dość bogatą siatkę połączeń czarterowych. Łącznie port lotniczy oferuje przeloty do 32 miejscowości wypoczynkowych w 9 państwach. Wśród nich są także loty do Maroko, Portugalii, na Wyspy Kanaryjskie oraz Cypr. Wśród nowości 2012 należy wymienić m.in. Maderę, Ibizę, Pafos, Kos czy Gran Canarię.
Jak podkreślają władze lotniska: Katowice Airport od lat jest liderem wśród polskich portów regionalnych pod względem liczby odprawionych pasażerów czarterowych. W roku 2012 tylko w tym segmencie ruchu Pyrzowice obsłużą około 1 mln podróżnych, czyli o prawie 200 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym.


Loty czarterowe z Poznań Airport


Na poznańskim lotnisku Ławica operuje obecnie 14 przewoźników czarterowych, którzy w sezonie letnim 2012 proponują przeloty do 26 miejscowości wypoczynkowych: siedmiu w Grecji, pięciu w Hiszpanii, czterech w Turcji, trzech w Egipcie, dwóch w Bułgarii i w Chorwacji, po jednej w Portugalii, w Tunezji i w Maroku. Tegoroczne nowości na liście kierunków czarterowych to: Zadar (Chorwacja), Marsa El Alam (Egipt) i Barcelona (Hiszpania). Większość połączeń jest obsługiwana przez linię lotniczą Enter Air.

Prognozy dotyczące lotów czarterowych w tym sezonie są obiecujące. Jak powiedziała nam Elwira Rostowska, Kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń w sezonie jesienno-zimowym z pewnością w siatce połączeń czarterowych nie zabraknie dwóch egipskich kierunków - Szarm El Szejk oraz Hurghady. Liczymy również na to, iż cieszące się dużą popularnością Wyspy Kanaryjskie nadal będą dostępne dla klientów poznańskiego lotniska. Poza tym staramy się o wprowadzenie czarteru dedykowanego narciarzom. Mamy także nadzieję, że uda nam się tej zimy zaskoczyć naszych pasażerów bardzo miłą niespodzianką w postaci nowego kierunku czarterowego – dodała Rostowska.

Loty czarterowe z Lotniska w Gdańsku


Biura podróży wraz z przewoźnikami czarterowymi oraz Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy przygotowały ofertę lotów czarterowych z Gdańska do południowej Europy, północnej Afryki i zachodniej Azji.

Obok znanych od lat połączeń do Egiptu czy Turcji, pierwszy raz w Gdańsku pojawiły się takie kierunki jak: Izmir, Korfu, Ercan (Cypr Północny) i Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie)
- podał rzecznik prasowy lotniska Michał Dargacz.

Dodatkowo, tak jak w ubiegłych latach na wakacje z Gdańska polecieć można do: Antaly’i, Barcelony, Bodrum, Chanii, Dubrownika, Dalamanu, Heraklionu, Hurgady, Kos, Enifdhy (Tunezja), Palmy (Majorka), Rodos, Salonik, Szarm al Szejk, Warny i Zakynthos.

Loty czarterowe z Lotniska we Wrocławiu


Sezon letni na wrocławskim lotnisku upłynie głównie pod znakiem inauguracji nowego terminalu, a w związku z tym - nowych połączeń lotniczych. Dzięki nowym możliwościom infrastrukturalnym nowy terminal obsługuje w sezonie letnim aż 19 połączeń czarterowych: do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji i Turcji.
W roku 2012 z lotniskiem we Wrocławiu współpracują między innymi: Air Cairo, Air Memphis, Bulgarian Air Charter, Hemus Air, Nouvelair, Enter Air, Travel Service, Small Planet, Sun Express, Sky Airlines oraz Sun d'Or.

Loty czarterowe z Kraków Airport


W sezonie letnim Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice oferuje połączenia czarterowe do 14 miast. Z lotniskiem współpracuje 17 touroperatorów, którzy oferują wycieczki i loty czarterowe do: Bułgarii, Chorwacji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji i Turcji.
Jak podkreśla Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport, władze lotniska planują w tym sezonie wzrost w segmencie lotow czarterowych. Pojawiły się nowe kierunki w rozkładzie m. in.: Majorka, Zakynthos, Costa Brava/Costa Dorada, Dubrownik. Znakomite uzupełnienie oferty czarterowej stanowi bogata siatka połączeń do słonecznych destynacji oferowanych przez przewoźników regularnych Ryanair (Cagliari, Malta, Alicante, Barcelona Girona, Majorka) oraz Eurolot (Dubrownik, Heringsdorf). - informuje Podraza.

Loty czarterowe z Lotniska w Bydgoszczy


Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym niewiele połączeń regularnych. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne loty zagraniczne jest Ryanair. Siatkę połączeń wzbogacają jednak połączenia czarterowe. W sezonie letnim 2012 jest ich 10. Dzięki nim mieszkańcy Bydgoszczy mogą polecieć: na Wyspy Kanaryjskie, do Grecji, Chorwacji, Bułgarii, Tunezji, Turcji i Egiptu.
W sezonie letnim wycieczki z Bydgoszczy oferują: TUI, Raibow Tours, Itaka, Triada, Sky Club, Oasis Tours, Grecos Holidays, GTI Travel Poland, Exim Tours, Alfa Star, Neckermann, Wezyr Holidays i 7 Islands. Touroperatorzy korzystają z usług następujących linii lotniczych: Air Cairo, Bingo Airways, Enter Air, Sprint Air i OLT Express.
Ofertę połączeń czarterowych uzupełnia Ryanair, oferujący połączenie do Girony.

Loty czarterowe z Lotniska w Rzeszowie


Władze lotniska w Rzeszowie pracują nad odtworzeniem siatki lotów czarterowych, która była dostępna w 2010 roku, ale po zawirowaniach politycznych w Afryce Północnej uległa redukcji. W sezonie Lato 2012 z Rzeszowa można polecieć czarterem do 7 miast w: Egipcie, Tunezji, Turcji i Grecji. Brakuje lotów do Hiszpanii, ale na szczęście ofertę lotów czarterowych uzupełnia Ryanair, oferujący regularne połączenie do Girony.
W roku 2012 z lotniskiem w Rzeszowie współpracują między innymi: Air Cairo, Enter Air, Sky Airlines, SunExpress, Tunisair oraz Travel Service.

Loty czarterowe z Lotniska w Łodzi


Łódzkie lotnisko w sezonie letnim 2012 oferuje 9 połączeń czarterowych do 6 krajów: Bułgarii, Egiptu, Grecji, Izraela, Tunezji i Turcji. Większość lotów rusza w czerwcu, jedynie loty do Tel Awiwu powinny zostać zainaugurowane we wrześniu. Z usług lotniska korzysta 16 touroperatorów.
W sezonie letnim 2012 z lotniskiem w Łodzi współpracują między innymi Enter Air i Sun d'Or.

Loty czarterowe z Lotniska w Szczecinie


W tym sezonie letnim lotnisko w Szczecinie oferuje połączenia czarterowe do czterech miast w Egipcie, Turcji i Tunezji. Mieszkańcy Szczecina mogą skorzystać z oferty 7 touroperatorów na loty i wycieczki do Hurghady, Szarm el Szejk, Antaly'i i Enfidhy. Połączenia obsługiwane są w zależności od kierunku we wtorki, środy i piątki.

Pełny raport, wraz z mapami i tabelami lotów dostępny jest na stronie Loty czarterowe z Polski w serwisie Tanie-Loty.pl.

Raport Loty czarterowe z Polski w pdf. do pobrania

...

Odsłon: 4227 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Lato 2012 - loty czarterowe z Polski nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Bogacz Paulina Bogacz Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik wylęgarni (k/m) - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

Operator wózka widłowego (k/m) – Niemcy 07.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Praca na ferie dla studentów i uczniów - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

Pracownik produkcji (k/m) - Niemcy - Również dla par! 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! RpWHFEimB: QSOUPuRb

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... zcKEJrTxj: bKJcnlhaSUryxME

W centrum Polski głośno o biotechnologii... fbeSQKgnDsy: qeQZTcruCgAPRGH

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... wQqegFXKPzdf: hVybWjsNLzOSGJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy