Studia w Polsce to za mało. Praktyki i staże za granicą
07.06.2012 | Autor: Paulina Bogacz | [ 1 komentarz ] |
Kursy językowe, praktyki, wolontariat, staż - studenci i absolwenci coraz częściej decydują się na zdobywanie takiego doświadczenia za granicą.
Źródło: www.stypndiumzwyboru.pl.
- Podobne tematy:
- Chcesz pracować w reklamie? Aplikuj do programu Dentsu Innovation Camp
- Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”
- "Tłumacze na start!" - podsumowanie przebiegu praktyk tłumaczeniowych 2016
- Unia Europejska - inne artykuły:
- Wydatki na reklamę w Polsce i w innych krajach europejskich
- Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych
- Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA
Kursy językowe, praktyki, wolontariat, staż - studenci i absolwenci coraz częściej decydują się na zdobywanie takiego doświadczenia za granicą.
Staże i praktyki za granicą - skąd takie zainteresowanie?
Katarzyna Godlewska, członek zarządu społecznej platformy kariery Absolvent.pl twierdzi, że jest to spowodowane niedostosowaniem polskich uczelni do realiów rynku pracy. - Jeszcze niedawno Andrzej Klesyk, prezes PZU SA, pisał na łamach "Gazety Wyborczej", że uczelnie nie dają młodym ludziom umiejętności przydatnych w przyszłej pracy. Nie trudno się z tym nie zgodzić. Jako społeczna platforma kariery doskonale wiemy, jakie mają wymagania pracodawcy od przyszłego pracownika. I na pewno nie wystarczy ukończyć studiów wyższych. Trzeba mieć doświadczenie zawodowe i znać przynajmniej jeden język obcy. Zapewne stąd takie zainteresowanie wyjazdami za granicę, gdzie można odbyć staże i przy okazji nauczyć się języka obcego - mówi Godlewska.
Powyższe badania potwierdza III edycja Stypendium z Wyboru - projekt, który pozawala młodym ludziom realizować się zawodowo. Dając na ten cel nawet 5 tysięcy złotych. - W tej edycji dużo uczestników decyduje się na wolontariat, praktyki, staże, kursy językowe za granicą. Chcą podnosić swoje kwalifikacje w różnych zakątkach świata. Wśród nich są Indie, Tajlandia, Burkina Faso, USA, Meksyk - wyjaśnia Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl.
O praktykach studenckich na Bliskim Wschodzie myśli Dorota Kukla, uczestniczka III edycji Stypendium z Wyboru. Na ten cel potrzebuje 5 tysięcy złotych. Dla Doroty to szansa na zdobycie doświadczenia, którego nie daje jej uczelnia. - Można studiować 10 lat, a wystarczy wyjechać na pół roku za granicę i ma się taką samą wiedzę. Dlatego już od jakiegoś czasu podejmuję zagraniczne praktyki. Byłam już w Hamburgu, Turcji gdzie pracowałam w marketingu komunikacyjnym. Z pewnością bieglej mówię po angielsku i mam kontakty, których nie zdobyłabym w Polsce - mówi studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Podnosić swoje kwalifikacje, w tym, że z języka francuskiego zamierza Patrycja Górniak, która walczy o kurs języka francuskiego w Genewie. Na ten cel potrzebuje 5 tysięcy złotych. - Wkrótce skończę prawo i w przyszłości chciałabym pracować w jednej z międzynarodowych organizacji w Genewie. Jednak, żeby tam pracować muszę znać biegle język francuski - wyjaśnia studentka Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
O tym, kto otrzyma stypendium zadecydują Internauci i Mecenasi podczas głosowania. O stypendia stara się ponad 600 osób. Głosować można do 1 lipca 2012 r. przez stronę www.stypndiumzwyboru.pl.
Stypendium z Wyboru - studiuj za granicą!
Stypendium z Wyboru to innowacyjny projekt, który przyznaje pieniądze niezależnie od wyników w nauce i sytuacji materialnej. Program Fundacji Absolvent.pl stawia na kreatywność, ambicje i determinacje. Dotychczas Fundacja Absolvent.pl spełniła 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych.
Mecenasi Stypendium z Wyboru: Polska Rada Biznesu, T-Mobile, Ernst&Young, Budimex, Antal International, MDDP, TVN, Grupa PZU, Thales Polska, Outsourcing Experts, PLL LOT, Nestlé Polska, Falck Medycyna, Infosys BPO Poland, Sklepy Komfort, Microsoft, Sodexo, MEDIACAP SA, Henkel, Pelion, Novartis.
berylka |
2012-07-03, 11:09
conieco na temat atmosfery i oszczednosci na podrozach w przypadku studiow za granica: http://www.fligo.pl/blog/2450-planujesz-studia-za-granica-sprawdz-jak-latac-tanio-do-polski.html zapraszam