Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wybierz swoje idealne studia

28.02.2012 Autor: eduabroad [ 1 komentarz ]
Wybór uczelni wyższej czy też kierunku studiów to często ciężka decyzja

Wybór uczelni wyższej czy też kierunku studiów to często ciężka decyzja
Źródło: stock.xchng

Każdy z nas już na etapie szkoły podstawowej zastanawiał się, kim chce być w przyszłości. Zdecydowani na konkretny zawód wybrali technikum, a inni w liceum zastanawiali się miesiącami nad swoim przyszłym losem.

Wymarzony kierunekZasobność portfela rodziców to często w zasadzie pierwszy etap wyboru uczelni i kierunku. Jeśli od dziecka marzyła nam się architektura, warto te marzenia spróbować spełnić.

Szukanie igły w stogu sianaWybór uczelni wyższej czy też kierunku studiów skrojonego na miarę można porównać do szukania najmodniejszej bluzki na aukcji internetowej. Często to, co na zdjęciach wygląda wspaniale, w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia. A więc Internet nie zawsze przychodzi z pomocą.
Z pomocą przychodzą natomiast liczne imprezy targowe jakie u schyłku zimy goszczą w różnych zakątkach naszego kraju. To tam spotkamy przedstawicieli uczelni z zagranicy, jak i z Polski.
Ze względu na charakter targów, warto poświęcić swój czas i nawet wyjechać na nie do innego miasta. „Od kilku lat uczestniczymy w wielu imprezach targowych w Polsce i doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie z nich są warte zainteresowania dla szukających uczelni wyższej. My będziemy między innymi w Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie oraz w Kielcach.” - tak o targach, na jakie powinien się wybrać maturzysta szukający wymarzonej uczelni mówi Karol z Programu eduABROAD, oficjalnego przedstawicielstwa uczelni zagranicznych w Polsce.
Od lat sporym zainteresowaniem kandydatów cieszą się dni otwarte na uczelniach - idealna okazja, aby poznać infrastrukturę szkoły i ze wszystkimi naszymi, nawet drobnymi pytaniami przyjść do źródła. A jeśli zdobyte informacje połączymy z dobrymi doświadczeniami i wspomnieniami starszych kolegów, ułatwi to nam podjęcie decyzji odnośnie naszej przyszłości.

Marzenia a rzeczywistośćMarzenia nie zawsze idą w parze z rzeczywistością. Rynek pracy pokazuje, że studiowanie przez niektórych studentów to „sztuka dla sztuki”, a czasem warto pójść na kompromis z samym sobą, aby zainwestowane pieniądze i poświęcony na zdobywanie wiedzy czas nie poszły na marne. Niestety wykształcenie to jedno, a wykonywane później obowiązki to drugie, ale z „dobrym dyplomem” oraz praktycznymi umiejętnościami, szanse na znalezienie zatrudnienia rosną.

Wysoka poprzeczkaNie warto spocząć na laurach i wybrać uczelnię, jaka niezbyt wiele w naszym życiorysie pozostawi. Zawsze trzeba być dobrej myśli, stawiając poprzeczkę bardzo wysoko. Marzenia się spełniają!

Kamil Stanos

...

Odsłon: 3136 | ranking >>


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Wybierz swoje idealne studia:

Komentarz

larajingles

2012-03-22, 16:25

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Kilka słów o mnie - jestem na trzecim roku na University of Nottingham, studiuję literaturę amerykańską i kanadyjską. Pracuję na pół etatu - jestem kelnerką w Pizza Hut.
Można powiedzieć, że wszystko do tej pory dobrze się układało, radziłam sobie dość dobrze przez ostatnie kilka lat zarówno z materiałem, jak i z pisaniem prac zaliczeniowych - brnęłam przez kolejne semestry całkiem gładko.
Wlaściwie do tego miesiaca.. w tym miesiącu zamówiłam tzw. "custom essay" od UK Essays, która udziela profesjonalnej pomocy akademickej. Ze względu na sytuację osobistą musiałam polecieć do Polski na ponad dwa tygodnie akurat pod koniec semestru. Większość przedmiotów wyprowadziłam na prostą jednak ze względu na dwutygodniową nieobecność - obudziłam się (jak to się brzydko mówi) z ręką w nocniku.. na tydzień przed terminem oddania pracy ostatniej i decydujacej w semestrze.
Ze wzgledu na to, że kilka osób z roku, korzystalo z usług UK Essays, polecili mi ją jako rzetelną, złożyłam zamówienie i przezwyciężyłam swoje obawy odnośnie kosztów takiego eseju za 1000 słów zapłaciłam 130 funtów!!
Otrzymałam esej po 5 dniach i dzięki temu że zawierał esencje tematu, plus obszerną bilbliografię, udało mi sie napisać własny esej na czas. Ogólnie jestem bardzo zadowolona (dobrze wydane 130 funtów ) i mogę polecić całkiem szczerze UK Essays, jako ostatnią deskę ratunku –
English essay help
[url=http://www.ukessays.com/lang/pl/]English essay help[/url]

Pozdrawiam serdecznie!
LaraPowiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

eduabroad eduabroad Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Fizjoterapeuta 10.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Magdeburg

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 01.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

Pracownik produkcji (k/m) - Wieszanie kur - Niemcy 01.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 03.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii KdXmLPzfMISlja: PKnuisQHVhLJX

W centrum Polski głośno o biotechnologii... mzyZCXRgOTbpkcIe: HlJNcSmRYQu

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... eIvBDEhjywdt: qaSDsiJkpMT

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... oLfQUVisW: DSnMhxWlsRH

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy