Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Studencka przygoda życia w Anglii

17.01.2012 Autor: eduabroad [ 0 komentarzy ]
Sheffield Hallam University

Sheffield Hallam University
Źródło: Michał Topor

Sheffield Hallam University

Sheffield Hallam University
Źródło: Michał Topor

Sheffield Hallam University

Sheffield Hallam University
Źródło: Michał Topor

W czasie trwania studiów nie raz w głowie kołacze się pytanie o nasze realne szanse na rynku pracy. Młodzi i niedoświadczeni sądzimy, że mamy czas na podejmowanie dojrzałych decyzji.

W czasie trwania studiów nie raz w głowie kołacze się pytanie o nasze realne szanse na rynku pracy. Jesteśmy bombardowani informacjami na temat szkoleń, konferencji, wyjazdów i innych aktywności, które mają pomóc nam w wygraniu „wyścigu szczurów” ku wymarzonej posadzie. Młodzi i niedoświadczeni sądzimy, że mamy czas na podejmowanie dojrzałych decyzji. Efekt? Błądzimy w gąszczu możliwych ścieżek i drogowskazów.
Do chwili refleksji skłoniła mnie kwestia złotego środka pomiędzy „młodzieńczą fantazją” a dorosłością. Po nitce do kłębka natrafiłam na ideę studiowania za granicą. To bardzo popularna forma zdobywania wiedzy i życiowego doświadczenia, którą wybierają młodzi adepci. Na poparcie tezy przytoczę kilka faktów – wynik wywiadu przeprowadzonego z Michałem Toporem, który, dzięki wsparciu Programu eduABROAD, niedawno rozpoczął nowy etap w swoim życiu, decydując się na studia w Wielkiej Brytanii.
Michał studiuje za granicą od dwóch miesięcy. Decyzja o wyjeździe nie była łatwa, jednak perspektywa zwiększenia szans na rynku pracy oraz zamiłowanie do podróży przeważyły szalę argumentów „za” i „przeciw” na korzyść nowego doświadczenia. Michał obala mit, mówiący o tym, że na angielskich ulicach spotkamy wielu Polaków. Sytuacja rodaków w tym kraju uległa zmianie, dlatego też osoby, które łakną nowych słówek w obcym języku, mogą spać spokojnie - bez problemu udoskonalą znajomość języka angielskiego.
Wielu z nas jest ciekawych, jak wygląda życie studenta za granicą. Wertujemy strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: Jak prowadzone są zajęcia? Co robią studenci w wolnym czasie? Gdzie, poza uczelnią, można rozwijać zainteresowania? Najlepiej jednak zasięgnąć informacji u źródła. Rąbka tajemnicy uchylił Michał Topor.

Czas na naukę


Zajęcia na uniwersytetach w Anglii wyróżnia aktywność braci studenckiej i różnorodność tematyczna. Przed żakami otworem stoi uczestnictwo w dużej liczbie projektów, o takie możliwości dla swoich wychowanków dba uczelnia. Pozwalają one poszerzyć wiedzę teoretyczną, zdobytą na zajęciach, a także zweryfikować ją poprzez praktykę. Projekty te traktowane są niezwykle poważnie i wymagają zaangażowania ze strony studentów. Koniec semestru wieńczy deszcz egzaminów.
Zajęcia odbywają się zazwyczaj trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Jednakże studenci nie próżnują i wiele czasu poświęcają na naukę w bibliotece, przygotowując się merytorycznie do realizacji projektów. Taki system nauczania sprawia, że młody człowiek przyswaja ogrom wiedzy, którą z powodzeniem potrafi wykorzystać w codziennym życiu. Nauka nastawiona jest na efektywność.

Czas dla przyjaciół


Nie wolno zapominać o czasie wolnym. Nawet szkolny prymus nie spędza całych dni w bibliotece. Michał Topor podkreśla, że, pomimo dużej liczby obowiązków, które związane są z uczelnią, czas na miły wieczór w gronie znajomych z całego świata zawsze jest zarezerwowany.

Czas na rozwój własny


Uczelnia, oprócz możliwości studiowania, zapewnia studentom wiele okazji do angażowania się w różnego rodzaju aktywności na terenie uniwersytetu. Tego typu działalność jest odpłatna i polega na wspieraniu wydarzeń, które organizowane są przez uczelnię. To na przykład pomoc w promocji uniwersytetu w środowisku uczniów szkół średnich lub w organizacji eventów artystycznych. Wówczas studenci mają możliwość wykazania się skrywanymi talentami lub umiejętnościami organizatorskimi. Taka aktywność to niebywała okazja do poznania interesujących osób!
Studiowanie za granicą nie musi wiązać się z regularną nauką w bibliotece. Jest to wyzwanie, które warto podjąć, nie tylko ze względu na większe szanse na znalezienie wymarzonej posady, ale także z uwagi na przeżycie przygody życia. Piękne wspomnienia i grono znajomych z różnych zakątków naszego globu gwarantowane!
O studenckim życiu Michała Topora na Sheffield Hallam University w Anglii można przeczytać na blogu: www.michaltopor.blogspot.com
Artykuł został opracowany na podstawie informacji uzyskanych od Michała Topora.
Marta Madej


...

Odsłon: 4322 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Studencka przygoda życia w Anglii nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

eduabroad eduabroad Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

PRACOWNIK PRODUKCJI (K/M) - BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA - RÓWNIEŻ DLA PAR - NIEMCY 08.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren/Wietze (Dolna Saksonia)

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - Niemcy 03.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

Fizjoterapeuta 27.08.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Erding

Pracownik produkcji (k/m) - Dla par i singli! 03.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii KdXmLPzfMISlja: PKnuisQHVhLJX

W centrum Polski głośno o biotechnologii... mzyZCXRgOTbpkcIe: HlJNcSmRYQu

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... eIvBDEhjywdt: qaSDsiJkpMT

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... oLfQUVisW: DSnMhxWlsRH

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy