Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Kreatorzy innowacji, czyli kto skorzystał z Funduszy Europejskich?

27.11.2011 Autor: Monika Dec[ 0 komentarzy ]
Dzięki Programowi Innowacyjna Gospodarka w całej Polsce realizowanych jest 7600 projektów o wartości unijnego wsparcia bliskiej 30 mld zł.

Dzięki Programowi Innowacyjna Gospodarka w całej Polsce realizowanych jest 7600 projektów o wartości unijnego wsparcia bliskiej 30 mld zł.
Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Fundusze europejskie to temat, który od kilku lat budzi emocje. Kto najwięcej z nich skorzystał? Oto informacje podane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Dzięki Programowi Innowacyjna Gospodarka, w całej Polsce realizowanych jest 7600 projektów o wartości unijnego wsparcia bliskiej 30 mld zł. Te liczby oznaczają nowe laboratoria, nowoczesne firmy, wsparcie badań i rozwoju – program pomaga polskiej nauce i biznesowi oraz sprzyja ich współpracy. Zakończono już realizację 2 703 projektów. Do beneficjentów trafiło już 9 mld zł. Dotacje otrzymało ponad 6,6 tys. firm, w tym ponad 6 tys. z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Średnia wartość dotacji w sektorze MŚP to około 1,5 mln zł, a wśród dużych przedsiębiorstw około 10,9 mln zł.
Najwięcej projektów - 2 033 - realizowanych przez sektor MŚP dotyczy działania 6.1 „Paszport do eksportu”. Natomiast duże przedsiębiorstwa najwięcej projektów - 149 – realizują w działaniu 1.4 „Wsparcie projektów celowych”.

PO IG w regionach


Projekty o najwyższej wartości zostały zrealizowane w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim. Największą wartość zakończonych projektów odnotowano w działaniu 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” (94 projekty na kwotę ponad 913 mln zł).

W Programie Innowacyjna Gospodarka realizowanych jest 121 projektów indywidualnych o wartości 12,1 mld zł. Przykładowe obszary realizacji to m.in.: budowa parków naukowo-technologicznych, badania i rozwój, wsparcie inkubatorów przedsiębiorczości. Dodatkowo dofinansowanie otrzymało 10 projektów systemowych o wartości ponad 655 mln zł. Dotyczą one m.in. zarządzania własnością intelektualną, wsparcia inwestorów i eksporterów, promocji gospodarczej i turystycznej Polski.

Kreatorzy innowacji – dobre praktykiDźwięk da się pochłonąć – Moller Polska Sp. z o.o.
Dzięki unijnemu wsparciu, firma opracowała i wdrożyła innowację polegającą na zaprojektowaniu i uruchomieniu produkcji ekranów akustycznych opartych o strukturę rozpraszającą dźwięk. Nowoczesne elementy dźwiękochłonne mogą być wykorzystywane w pasie drogowym, a także w salach koncertowych.
Projekt: „Zaprojektowanie, zbadanie i uruchomienie produkcji ekranów akustycznych przez Moller Polska” w ramach działania 1.4.4.1 o wartości 4,5 mln zł.


Prosta jazda na nartach
– Elektroniczny Zakład Innowacyjno-Wdrożeniowy HYBRES Sp. z o.o
Firma HYBRES otrzymała unijne wsparcie na wprowadzenie innowacyjnego produktu – urządzenia do treningu narciarskiego i rehabilitacji. Sprzęt jest unikatowym na świecie i skonstruowanym w Polsce kameralnym stokiem ruchomym do treningu narciarskiego bez śniegu. Urządzenie może pełnić również funkcję dwukierunkowej bieżni wysiłkowej na potrzeby treningu biegowo-rehabilitacyjnego.
Projekt: „Wdrożenie innowacji technologicznych i produktowych w firmie HYBRES z Rzeszowa” w ramach działania 4.4 o wartości 18,2 mln zł.

Nowotwory nie mają szans – Read-Gene S.A.
Firma w ramach przyznanego dofinansowania utworzyła Centrum badawczo-rozwojowe genetycznych badań nowotworów złośliwych w podszczecińskiej Grzepnicy. Zadaniem Centrum jest prowadzenie genetycznych badań naukowych i prac rozwojowych związanych z diagnostyką i prewencją nowotworów złośliwych.
Projekt: „Utworzenie Centrum badawczo-rozwojowego genetycznych badań nowotworów złośliwych” w ramach działania 4.5.2 o wartości 7,6 mln zł.

Więcej przykładów inwestycji, które zrealizowano dzięki wsparciu z Programu Innowacyjna Gospodarka można znaleźć na stronie: www.poig.gov.pl/Projekty/Strony/Projekty_POIG.aspx


...

Odsłon: 2716 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Kreatorzy innowacji, czyli kto skorzystał z Funduszy Europejskich? nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Monika Dec Monika Dec Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości języka – również dla par! Zapewniony pewny dojazd! 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

Fizjoterapeuta 07.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Wemding,Salach

Fizjoterapeuta 26.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Berlin

Ślusarz przemysłowy (k/m) – Niemcy 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lipsk

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... vBczZwAsebUjyE: oraOPQFWxZgk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... OUGNsiQZTgWIqb: TFEabRJUklQwP

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... VjJoABdfG: IyJFbokiNCYrHtn

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... vjYAVCfRTXsaglK: mVOqshUtGRW

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy