Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wolontariat internetowy - Discover e-volunteering

20.10.2011 Autor: Jola Brzozowska[ 0 komentarzy ]
Konkurs Discover E-volunteering - głosowanie trwa

Konkurs Discover E-volunteering - głosowanie trwa
Źródło: http://www.e-volunteering.eu/

Przedstawiamy Wam 12 najciekawszych projektów społecznych realizowanych w Internecie – głosujcie na swoich faworytów i wybierzcie zwycięzców konkursu ‘Discover e-volunteering’!

Z Polski przedstawiono dwie propozycje wolontariatu internetowego: Wolnelektury.pl- wirtualna biblioteka, gdzie można znaleźć kolekcję lektur szkolnych. Teksty są dostępne jako skany oraz w interaktywnej formie. Łatwość znalezienia konkretnej pozycji ułatwia zaawansowany system wyszukiwania według różnych kategorii, jak autorzy, epoki w jakich powstały dane dzieła, motywy dominujące w lekturze. Od 2007 roku wolontariusze zdigitalizowali ponad 1200 dzieł literackich.

Drugą polską akcją, na którą można głosować w konkursie, jest dawca.pl- kampania społeczna propagująca idee transplantacji narządów, objaśniająca jej formy i zasady, tym samym zachęcająca do podejmowania świadomej decyzji o byciu dawcą. Portal jest prowadzony przez wolontariuszy - studentów medycyny i studentów prawa z Uniwersytetu Gdańskiego.

Konkurs ‘Discover e-volunteering’ to jedyny w Polsce i Europie konkurs, którego celem jest nagrodzenie i promowanie najciekawszych projektów współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami niosącymi pomoc przez Internet.

Do konkursu wpłynęło 81 zgłoszeń z 19 krajów Unii Europejskiej. Każdy z nich to kopalnia e-wolontariackich pomysłów! Bezpłatne udzielanie porad w Sieci, dzielenie się wiedzą, tworzenie grup wsparcia i samopomocy, prowadzenie radia internetowego, redagowanie portalu, e-dobroczynność – to tylko niektóre spośród wielu sposobów pomagania w Sieci!

Międzynarodowa Kapituła Konkursu wybrała 12 najciekawszych inicjatyw – teraz Wasza kolej! Otwarte głosowanie online trwa do 3 listopada 2011 r.
Wejdźcie na stronę http://www.e-volunteering.eu/competition/, przeczytajcie opisy finalistów i wybierzcie 3 projekty, które według Was są najbardziej wartościowe i zasługują na nagrodę finansową na dalszy rozwój. Pamiętajcie! Możecie głosować codziennie od 14 października do 3 listopada 2011r.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców Konkursu ‘Discover e-volunteering’ będzie miało miejsce w grudniu podczas Gali Finałowej w Warszawie.

Nagrody finansowe w wysokości 6000 euro zostały ufundowane przez Fundację Orange z Polski, Fondation Orange z Francji oraz Intel Technology Poland Ltd.

Konkurs ‘Discover e-volunteering’ został wybrany przez Komisję Europejską na jeden z flagowych projektów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011; wpisuje się również w program polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje, Regulamin Konkursu oraz materiały promocyjne znajdują się na stronie: http://www.e-volunteering.eu/competition/.


...

Odsłon: 3560 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Wolontariat internetowy - Discover e-volunteering nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Jola Brzozowska Jola Brzozowska Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą -

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Boże Narodzenie w Szwecji Boże Narodzenie w Szwecji ablahabla: xd

Praca w Austrii - umowa, urlop, wynagrodzenie... Teresa Kruczek: Mój mąż pracuje od sierpnia. Czy należy się mu 13i14 w firmie teampool?

Absurdalne przepisy w Unii Europejskiej... mateu: mit dwutlenku węgla obalony lata temu. poczytać o wielkich roślinach, dinozaurach...

Promocja Portugalii na Web Summit... Wojtek Kyzik: swietne!

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy