Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Boże Narodzenie na Litwie - cykl imprez w Wilnie

07.11.2010 Autor: Paulina Bogacz[ 1 komentarz ]
Boże Narodzenie na Litwie to czas, w którym odbywają się najważniejsze i najpiękniejsze publiczne imprezy

Boże Narodzenie na Litwie to czas, w którym odbywają się najważniejsze i najpiękniejsze publiczne imprezy
Źródło: www.litwatravel.com

W tym roku główną atrakcją stanie się miasteczko bożonarodzeniowe, które stanie w pobliżu Placu Katedralnego

W tym roku główną atrakcją stanie się miasteczko bożonarodzeniowe, które stanie w pobliżu Placu Katedralnego
Źródło: www.litwatravel.com

Program imprez obejmuje m.in.: bank prezentów, uroczyste zapalenie choinki, koncerty i wiele innych atrakcji

Program imprez obejmuje m.in.: bank prezentów, uroczyste zapalenie choinki, koncerty i wiele innych atrakcji
Źródło: www.litwatravel.com

Tradycyjny wileński cykl imprez „Boże Narodzenie w stolicy” każdego roku zachęca, byśmy uwierzyli w cud Bożego Narodzenia, wspólnie cieszyli się i dzielili naszą radością z innymi.

Boże Narodzenie na LitwieBoże Narodzenie na Litwie to czas, kiedy w Wilnie w jeden świąteczny cykl łączą się najważniejsze i najpiękniejsze publiczne imprezy, w których udział można wziąć bezpłatnie.

Celem projektu jest szerzenie ducha Bożego Narodzenia oraz wciągnięcie wszystkich wilnian i gości miasta w świąteczną atmosferę. W tym roku główną atrakcją stanie się miasteczko bożonarodzeniowe, które stanie w pobliżu Placu Katedralnego. W miasteczku mieszkańcy i goście miasta będą mieli niepowtarzalną okazję pojeździć na świątecznej karuzeli, pozdrowić bliskich w oryginalny sposób, wybrać prezent czy ogrzać się przy lampce grzanego wina.

Cykl imprez „Boże Narodzenie w stolicy” przekształci Wilno w miasto jeszcze bardziej jasne, przytulne i otwarte dla wszystkich.

Program imprez


 • Choinka bożonarodzeniowa - (11 grudnia – 6 stycznia, Plac Katedralny) Wielka choinka bożonarodzeniowa na Placu Katedralnym jest nazywana przez Litwinów narodową choinką kraju. W tym roku wokół niej będzie bardzo ruchliwie i wesoło - dzieci będą wożone bożonarodzeniową kolejką, której wagoniki będą ozdobione migającymi girlandami. Świąteczna muzyka przyciągnie zwiedzających i przechodniów, będzie zachęcać nie tylko do zrobienia zdjęć przy choince, ale także do wypróbowania proponowanych atrakcji.
 • Zapalenie choinki i otwarcie miasteczka - (11 grudnia, godz. 19, Plac Katedralny) Choinka na Placu Katedralnym jest nazywana narodowym drzewkiem kraju. Tradycyjnie jej zapalenie ogłasza początek okresu świątecznego nie tylko w Wilnie, ale też w całym kraju i połączone z imponującym spektaklem audio-wizualnym, przeznaczonym dla wilnian i gości. Wraz z wieloma artystami i ważnymi litewskimi osobistościami choinkę zapali rodzina wilnian, wybrana w drodze losowania.
 • Miasteczko bożonarodzeniowe - (11 grudnia – 6 stycznia , Skwer Odminių obok Placu Katedralnego) Miasteczko otwarte będzie w dni powszednie w godz. 16-22, w weekendy godz. 10-22.
  Piękna tradycja miasteczka bożonarodzeniowego będzie w tym roku kontynuowana z jeszcze większą energią i natchnieniem. W miasteczku bożonarodzeniowym mieszkańcy miasta i goście będą mieli niepowtarzalną okazję pojeździć na karuzeli, pozdrowić bliskich w oryginalny sposób, wybrać prezent czy ogrzać się przy lampce grzanego wina.
 • Bank prezentów - (11 - 30 grudnia, Plac Katedralny) Wymieniacie się prezentami w kręgu przyjaciół ? Chcecie zaskoczyć bliską osobę, albo po prostu zwrócić uwagę znajomych? Bank Prezentów pomoże pomysłowo wręczyć świąteczne upominki: przynieście prezent pod choinkę na Placu Katedralnym, a organizatorzy skontaktują się z odbiorcą i zaproszą w Boże Narodzenie do odbioru upominku w najbardziej świątecznym miejscu miasta – na Placu Katedralnym.
 • Zupa bożonarodzeniowa - (11 i 18 grudnia, miasteczko bożonarodzeniowe) Służba Pomocy Zakonu Maltańskiego na Litwie oraz bracia bernardyni już trzeci rok w grudniu przygotowują akcję, której celem jest pomaganie osobom niepełnosprawnym, samotnym, starszym, potrzebującym wsparcia materialnego i duchowego.
  Projekt "Boże Narodzenie w stolicy” przyłącza się do tej kampanii i przygotowuje imprezę, podczas której znane osoby z całej Litwy będą częstowały przechodniów bożonarodzeniową zupą w miasteczku bożonarodzeniowym, jednocześnie zachęcając do składania bożonarodzeniowych datków dla ludzi ubogich, znajdujących się pod opieką Zakonu Maltańskiego.
 • Koncerty muzyki bożonarodzeniowej w kościołach Wilna - (13 – 30 grudnia) Jest to cykl bezpłatnych imprez dla miłośników muzyki klasycznej i sakralnej w kościołach Wilna. W ich czasie koncertują słynni soliści operowi, chóry i zespoły muzyczne. Dyrektorem artystycznym cyklu jest Sigutė Trimakaitė.
 • Szopka i uroczystości jej poświęcenia - (22 grudnia – 6 stycznia) Szopka to symbol Bożego Narodzenia. Każdego roku przypomina ona najważniejsze wartości: rodzinę, miłość bliźniego, zrozumienie, jedność i nadzieję. Uroczystość poświęcenia szopki odbędzie się 24 grudnia na Placu Katedralnym.
 • Pochód Trzech Króli - (6 stycznia) Jest to ostatnia impreza okresu świątecznego, zachęcająca do radosnego i wspólnego pożegnania Bożego Narodzenia. Pochód, którego centrum stanowią ubrani w kolorowe kostiumy Trzej Królowie i ich świta, jest szczególnie lubiany przez dzieci.
Więcej informacji na temat wydarzeń, które będą miały miejsce, można znaleźć na stronie - www.kaledossostineje.lt


...

Odsłon: 7334 | ranking >>


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Boże Narodzenie na Litwie - cykl imprez w Wilnie :

Komentarz

UkrElka

2011-07-18, 09:15

http://ukrelka.com Kompania “UkrEłka” jest dostawcem choinek sztucznych producenta ukraińskiego marki handlowej “Jałynka” od 3 do 120 metrów, zabawek choinkowych, makówek świetlnych, a także zagrodów dla choinek.Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Bogacz Paulina Bogacz Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Sprzątanie (k/m) - Praca od zaraz! 03.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lingen/Meppen/Haren

Fizjoterapeuta 10.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Magdeburg

Pracownik produkcji (k/m) - Wieszanie kur - Niemcy 22.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)

Fizjoterapeuta 06.09.2020 Kraj: Niemcy Miasto: SCHÖNINGEN

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... dUClvtXuJyf: yLGHwPZk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... xaTXMZgRFBdnkY: lfKGDypV

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... Klhcryzo: PAJacekgpnRqI

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... OzqtaHMgNsEcypln: EAzOBcTRLUMoYPb

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy