Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Studia na Westminster University w Londynie [wywiad]

17.08.2010 Autor: Urszula Cimoch[ 0 komentarzy ]
Dionne Dussard, studentka trzeciego roku PR

Dionne Dussard, studentka trzeciego roku PR
Źródło: Dionne Dussard

Oyster Card jest niezbędną częścią życia w Londynie, oferującą ogromne zniżki na transport dla studentów i nie tylko.

Oyster Card jest niezbędną częścią życia w Londynie, oferującą ogromne zniżki na transport dla studentów i nie tylko.
Źródło: Wikimedia Commons

Wydział mediów na Westminster University jest jednym z najbardziej prestiżowych w całej Wielkiej Brytanii.

Wydział mediów na Westminster University jest jednym z najbardziej prestiżowych w całej Wielkiej Brytanii.
Źródło: Wikipedia

Wywiad z Dionne Dussard – studentką trzeciego roku PR, która opowiada o życiu w „wielkim mieście” oraz dlaczego warto studiować media na Westminster University, jednej z najlepszych uczelni.

Wydział mediów na uniwersytecie Westminster w stolicy Anglii, już od wielu lat plasuje się na wysokiej pozycji najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii.

Studia na renomowanej uczelni


Urszula Cimoch, TwojaEuropa.pl: Dwa lata temu zdecydowałaś się na rozpoczęcie studiów Public Relations. Dlaczego właśnie ten kierunek?

Dionne Dussard: Wybrałam PR, ponieważ uwielbiam komunikowanie się z ludźmi na różne i ciekawe sposoby. Myślałam nad rozpoczęciem nauki od kilku lat. Byłam jednak pełna obaw, gdyż miałam już swoje lata.

Przed rozpoczęciem studiów na uniwersytecie, pracowałam dla różnych agencji rozrywkowych jako tancerka. Brałam również czynny udział w promocjach, które dość często wiązały się z występami przed kilkutysięczną publicznością.

W praktyce od zawsze chciałam być związana z przemysłem rozrywkowym, lecz nie jako artystka. Jako ta „starsza”, bardziej dojrzała osoba, pragnęłam znaleźć się po drugiej stronie.

Jest wiele znanych szkół w Wielkiej Brytanii. Dlaczego akurat Westminster?

Oddział mediów na Westminster University jest jednym z najlepszych w całej Wielkiej Brytanii pod względem jakości nauczania i liczby studentów znajdujących pracę.
Wykładowcy na uczelni są fantastyczni, i nie chodzi mi tu jedynie o osobowość, ale ogromne pokłady wiedzy i doświadczenia. Nasi profesorowie są znamienitymi postaciami mediów - od właścicieli wielkich agencji PR-owskich po redaktorów brytyjskich gazet oraz magazynów.

Czy kiedykolwiek żałowałam mojej decyzji o studiach na Westminster? Zdecydowanie nie. Tutaj nauka nie opiera się na ciągłym pisaniu prac i wysłuchiwaniu nudnych przemówień. Uczelnia największy nacisk kładzie głównie na praktykę, a to przygotowuje na wejście do dużego świata.

Na naukę nigdy nie jest za późno


Zaliczasz się do grona tzw. „mature students”(dojrzałych studentów). Dlaczego podjęłaś się dalszej nauki dopiero teraz?

Mój syn urodził się kiedy miałam zaledwie 20 lat. Był wcześniakiem, więc większość czasu spędziłam z nim w szpitalu. Był to dość trudny okres dla mnie, jako młodej wówczas matki. Ojciec dziecka zniknął z mojego życia tuż po tym jak zaszłam w ciążę, więc mogłam liczyć jedynie na siebie oraz drobne wsparcie finansowe ze strony rodziców.

Praca tancerki w klubie nocnym późnymi wieczorami była najlepszym wyjściem. Moi rodzice sprawowali wówczas opiekę nad synem.

Czy bycie dojrzałą studentką pomaga w nauce?

Uważam, że z biegiem lat przybyło mi doświadczenia, które ułatwiło podejmowanie wielu ważnych decyzji. Rozpoczęcie nauki na Westminster było jedną z nich.

Bardzo często z żalem obserwuję nastoletnich studentów, dla których nauka na uczelni jest jedynie zaspokojeniem potrzeb wymagających rodziców.

Kierunek Public Relations duży nacisk kładzie na wiadomości, ważne informacje ze świata, to co aktualne. Jest wiele rzeczy, które ja osobiście pamiętam z lat 90, a o których młodzi studenci nie mają pojęcia. Jako „starsza osoba” przeglądam masę gazet każdego dnia. Myślę, że zainteresowanie tym co dzieje się w świecie przychodzi z wiekiem.

Życie w Londynie


Jakie są koszty studiów oraz życia w Londynie?

Studia PR-u, podobnie jak reszty kierunków medialnych, kosztują 3225 funtów rocznie. Studenci z Wielkiej Brytanii oraz pozostałych krajów Unii są uprawnieni do tzw. pożyczki studenckiej, poprzez Student Finance England.

Podróżowanie po Londynie może wydawać się dość drogie i skomplikowane.
Oyster card jest kartą elektroniczną wydawaną przez Transport for London. Jest to idealna opcja dla studentów, którzy otrzymują wysokie zniżki, szczególnie podczas wykupywania biletów miesięcznych.

Nie jest tajemnicą, iż mieszkania w Londynie należą do najdroższych w Europie. Jest jednak możliwość znalezienia przyzwoitego lokum w cenie 400-500 funtów miesięcznie, wraz z rachunkami za prąd, gaz i internet. Studenci często decydują się na tzw. flat share, czyli dzielenie mieszkania z innymi studentami (od 100 funtów miesięcznie).
Budynek mediów na Westminster znajduje się w Harrow (piąta strefa), gdzie ceny są dużo niższe niż w centrum.

W Londynie nie można się nudzić! Magazyn TimeOut regularnie publikuje listę atrakcji w stolicy - eventy, galerie, filmy itd. Można tu poznać całą masę ciekawych ludzi z różnych stron świata.

Międzynarodowi studenci


W takim razie, na Westminster studiuje wielu zagranicznych studentów?

Dokładnie tak. Na moim kierunku jest około 30 osób, z których jedynie czworo jest obywatelami Wielkiej Brytanii. Wielonarodowość sprawia, że debaty uczelniane są bardziej interesujące.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Mój syn daje mi dużo radości, więc to z nim spędzam większość czasu. Poza tym, czytam książki i gazety, chodzę do kina i teatru, spotykam się ze znajomymi.

Dziękuję za rozmowę.
...

Odsłon: 5419 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Studia na Westminster University w Londynie [wywiad] nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Urszula Cimoch Urszula Cimoch Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik (k/m) – mycie skrzynek pod ciśnieniem 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

Operator wózka widłowego wysokiego składu (k/m) - Niemcy 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lehrte

Lakiernik proszkowy (k/m) - Niemcy 20.05.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Vreden

Pielęgniarka 26.04.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Neubrandenburg

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... vBczZwAsebUjyE: oraOPQFWxZgk

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... OUGNsiQZTgWIqb: TFEabRJUklQwP

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... VjJoABdfG: IyJFbokiNCYrHtn

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... vjYAVCfRTXsaglK: mVOqshUtGRW

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy