Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wyprawy z pasją: na rowerze dookoła Albanii [nasz patronat]

29.06.2010 Autor: Piotr Anuszczyk[ 1 komentarz ]
Od lewej uczestnicy wyprawy: Paweł, Kuba i Marek Kalinowscy

Od lewej uczestnicy wyprawy: Paweł, Kuba i Marek Kalinowscy
Źródło: Albania Bike Tour

Wyprawę zaplanowano na wrzesień 2010r. bardzo możliwe, że na kilku etapach wspólnie z Polakami pojedzie reprezentacja kolarska Albanii.

Wyprawę zaplanowano na wrzesień 2010r. bardzo możliwe, że na kilku etapach wspólnie z Polakami pojedzie reprezentacja kolarska Albanii.
Źródło: Albania Bike Tour

Albania Bike Tour - planowana trasa przejazdu

Albania Bike Tour - planowana trasa przejazdu
Źródło: Albania Bike Tour

Paweł, Kuba i Marek postanowili na rowerach przejechać wzdłuż albańskiej granicy. Dlaczego? Bo chcą poznać tajemniczy kraj. Bo zwiedzanie świata zaczynają od kraju na A. Bo chcą żeby było ciekawie.

Trójka braci uznała, że Albania to raj dla rowerzystów. Kraj o powierzchni zaledwie 28 748 km² to obszar zbliżony do województwa wielkopolskiego. Wyprawa wcale jednak łatwa nie będzie. Rowerzyści sprawdzili już, "że zarówno nadmorskie plaże, obszar nizin a także pasma górskie wiążą się z wyzwaniem gdzie przygotowanie kondycyjne jest kluczową sprawą". O planowanej w terminie 3-27 września 2010r. wyprawie rozmawiamy z Pawłem Kalinowskim.

Piotr Anuszczyk, TwojaEuropa.pl: Czy którykolwiek z Panów był już w Albanii? Bo skoro mowa o miejscach mniej uczęszczanych to czemu np. nie Mołdawia czy Gruzja?

Paweł Kalinowski, uczestnik wyprawy: Pomysł żeby jechać do Albanii jest autorstwa Kuby. Całą trójką jesteśmy rodzeństwem:) - ja jestem najstarszy. Nigdy w tym kraju nie byliśmy. A dlaczego Albania??? Tak naprawdę powodem jest jej tajemniczość i fakt, że tak mało ktokolwiek o Albanii wie. Proszę zwrócić uwagę, że na Bałkanach jest Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra oraz zapominana, pomijana Albania. Nasza wyprawa ma nie tylko na celu przejazd, ale przede wszystkim poznanie kultury, tradycji, historii, ważnych i historycznych miejsc, a także powiedzenie o tym wszystkim w różnego rodzaju publikacjach w trakcie jak i po wyprawie. jednym słowem chcemy promować Albanię w Polsce! Chcemy również mówić o Polsce w Albanii. Powodem wyjazdu do Albanii jest również pomysł na zwiedzanie krajów świata wg. alfabetu:)


Podróżowaliście razem wcześniej?

Jak wspomniałem jesteśmy trójką rodzeństwa. Jest to moja czwarta wyprawa rowerowa, ale pierwsza w takim składzie. Dwie wyprawy wzdłuż południowej granicy Polski Zagórz – Zgorzelec oraz trasa Suwałki - Świnoujście miałem okazje pokonywać z najmłodszym bratem czyli Markiem. Od trzech lat stawiam na wyprawy w gronie najbliższych. Ważne jest zrozumienie w grupie (to jest połowa sukcesu).

Jak wyglądają przygotowania do wyjazdu? Codzienne treningi, odpowiednia dieta? A może nic z tych rzeczy nie jest potrzebne?

Przygotowania. Szczerze mówiąc każdy z nas ćwiczy indywidualnie. Pracujemy nad wytrzymałością (marsz, bieg, jazda na rowerze). Co drugi, trzeci dzień wsiadamy na rowery i jeździmy od 30 do 50 km. Diety nie stosujemy :)

Czy wiecie już gdzie będziecie spać, jeść, ile będzie ta wyprawa kosztować?

Nastawiamy się na gościnę Albańczyków. Oczywiście bierzemy ze sobą namiot, ale nie nastawiamy się na wygodne hotele. Poznanie Albanii przez kontakt z jej mieszkańcami jest o wiele owocniejsze niż wylegiwanie się w wygodnych hotelach:) Wygodniactwu mówimy "nie" :) chyba, że......sytuacja nas do tego zmusi.

Z jakiego miasta jesteście i czy do wyprawy można jeszcze dołączyć, a jeśli tak to na jakich zasadach?

Jesteśmy wszyscy z Gostynina w województwie mazowieckim. Ja pracuję w Całodobowym oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu jako terapeuta uzależnień, Marek skończył Liceum Ogólnokształcące i ma zamiar iść na medycynę, co z tego wyjdzie zobaczymy, Kuba natomiast studiuje na IV roku psychologii na UAM w Poznaniu. Jednym z założeń touru jest przejechanie kilku etapów z Albańczykami. Jest to na razie wszystko na zasadzie planowania, jesteśmy w kontakcie z Gencem Angjeli - dyrektorem kolarskiej reprezentacji Albanii i liczymy na powodzenie tego pomysłu. Tym bardziej, że byliśmy w Ambasadzie Albanii na rozmowie z ambasadorem Florentem Celiku, który zadeklarował objęcie honorowego patronatu nad naszą wyprawą!!!


...

Odsłon: 5255 | ranking >>


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Wyprawy z pasją: na rowerze dookoła Albanii [nasz patronat]:

Komentarz

Agnieszka

2010-08-25, 19:44

MOI KOCHANI BRACIA!! TRZYMAM KCIUKI za jazde po Albani!!:)Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Piotr Anuszczyk Piotr Anuszczyk Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Praca na wakacje dla studentów i uczniów - Niemcy 26.06.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems)/Wietze

Fizjoterapeuta 26.06.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Schwanau

Pracownik (k/m) - mycie okien - Niemcy 26.06.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Lingen/Meppen/Haren

Komisjonowanie (k/m) - Niemcy 26.06.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Północno-zachodnie Niemcy

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii gnGKeuElhI: nqOJGjBtK

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... XpDakwEfUB: PJDdRqBAbfixTl

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... qwexmjWoTvsDHN: iHnAkLygU

Praca w Szwecji - zapotrzebowanie... Skwierczyński Maciej: Witam serdecznie nazywam się Maciej Skwierczyński Jeśli oferta pracy w Szwecji...

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy