Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Drezno – przewodnik po największych atrakcjach miasta

08.04.2010 Autor: Paulina Bogacz[ 0 komentarzy ]
Zwinger - tu znajdują się m.in. Galeria Mistrzów Dawnych

Zwinger - tu znajdują się m.in. Galeria Mistrzów Dawnych
Źródło: Wikimedia Commons

Międzynarodowy Festiwal Dixielandu

Międzynarodowy Festiwal Dixielandu
Źródło: Wikimedia Commons

Drezno w nocy

Drezno w nocy
Źródło: stock.xchng

Drezno jest miastem, do którego przybywa wielu turystów, by poznać saksońską kulturę i historię. Oto krótki przewodnik po pełnym zabytków i atrakcji Dreźnie.

Dojazd do Drezna


Drezno leży stosunkowo blisko polskiej granicy dlatego łatwo jest się tu dostać pociągiem lub samochodem. Oczywiście do Drezna można wybrać się też samolotem. Lot z Warszawy trwa około 2 godzin, natomiast z Zielonej Góry 40 min. Jednakże bilety lotnicze bywają stosunkowo drogie dlatego wielu podróżników decyduje się na tańszy środek transportu, jakim jest samochód bądź pociąg (np. z Wrocławia i Krakowa można znaleźć bezpośrednie połączenia do Drezna). Jeśli decydujemy się podróżować samochodem, osoby mieszkające w południowej części Polski mogą wybrać autostradę A4 i kierować się na Bolesławiec i Zgorzelec. Z kolei podróżnicy mieszkający w północnej części kraju mogą przykładowo pojechać do Berlina, a stamtąd autostradą A13 prosto do Drezna. W przypadku podróży do Niemiec autem, warto zapoznać się z artykułem: Samochodem do Niemiec.
Po przyjeździe do miasta warto zaopatrzyć się w Dresdner Card, która upoważnia do korzystania z komunikacji miejskiej oraz umożliwia wolny wstęp do muzeów. Karta ważna jest 48 godzin.

Drezno – przewodnik po muzeach


Drezno pełne jest muzeów zawierających interesujące zbiory związane z historią miasta i nie tylko. Już w samym zamku Zwinger znajduje się kilka bardzo ważnych muzeów, a mianowicie: Galeria Mistrzów Dawnych, Muzeum Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczne i Muzeum Historyczne (Rustkammer). Bilety do powyższych muzeów, z reguły nie kosztują więcej niż 7 euro (bilet normalny), można też kupić bilet uniwersalny, który pozwala na wejście do wszystkich muzeów.
W Galerii Malarskiej Mistrzów Dawnych (Gemäldegalerie Alte Meister) znajdują się obrazy z Francji, Holandii, Czech czy Włoch. Można tu zobaczyć jedne z najsłynniejszych dzieł renesansu. O wysokiej randze muzeum świadczą takie obrazy jak "Madonna Sykstyńska" Rafaela (jedno z jego najsłynniejszych dzieł), "Chrystus i faryzeusze" Tycjana, "Sceny z życia św. Zenobiusza" Botticellego, czy też pochodzące z XVIII wieku widoki Drezna, których autorem jest Canaletto (Bernardo Bellotto). Poza wymienionymi malowidłami, w Gemäldegalerie można zobaczyć dzieła Rubensa, El Greca, Antona Raffaela Mengsa oraz wielu innych europejskich artystów.
W niemającym sobie równych w Europie Muzeum Porcelany, znajdują się, między innymi, eksponaty porcelany chińskiej, japońskiej i koreańskiej. Z kolei w Muzeum Historycznym zobaczymy bogaty zbiór pancerzy, broni palnej i białej.
Pozostałe, warte odwiedzenia, muzea w Dreźnie to: Gabinet Numizmatyczny, Grönes Gewölbe – „Zielone Sklepienie” (zbiór klejnotów), czy też Galeria Mistrzów Nowych.

Drezno – główne atrakcje


Poza zwiedzaniem zabytków i muzeów, w Dreźnie można znaleźć wiele wspaniałych okazji do dobrej zabawy, które gwarantują turystom różnego rodzaju cykliczne imprezy. Oto niektóre popularne festiwale:
Drezdeński Festiwal Muzyczny (Dresdner Musikfestspiele) - trwa od końca maja do pierwszych dni czerwca. W tym czasie w wielu miejscach Drezna usłyszeć można występy doskonałych solistów, zespołów i orkiestr.
Międzynarodowy Festiwal Dixielandu (Internationales Dixielandfestival) – ma miejsce w połowie maja. Jest to jeden z największych na świecie festiwali jazzowych. W tym czasie w mieście króluje swing i jazz. Poza fantastycznymi koncertami, atrakcjami festiwalu są jam-session i wielka parada dixielandowa, podczas której można zobaczyć zabytkowe pojazdy.
Festyn na brzegach Łaby (Elbhangfest) – odbywa się w ostatni weekend czerwca. Jest to święto sztuki i festyn ludowy. W tym czasie w Dreźnie mają miejsce różnego rodzaju koncerty, przedstawienia taneczne i teatralne.

Inne ciekawe imprezy odbywające się w Dreźnie to: Noce filmowe nad brzegiem Łaby, Noc Letnia w muzeach drezdeńskich oraz Parada Parostatków.

Zakupy i noclegi


Jeśli podczas pobytu w Dreźnie mamy ochotę wybrać się na zakupy, najlepiej jest odwiedzić Prager Straße. Na tej ulicy znajduje się wiele galerii handlowych i mniejszych sklepów, które oferują mnogość produktów międzynarodowych marek. Natomiast jeśli mamy ochotę odwiedzić małe sklepiki lokalnych sprzedawców, warto wybrać się na Stary Rynek (Altmarkt).

Oto przykładowe hotele w Dreźnie:

Hotel & Restaurant Lindenhof
Podemusstrasse 9, 01157 Dresden
tel. 49 351 454490, faks: 49 351 4544930
e-mail: info@lindenhof-dresden.de
www.lindenhof-dresden.de


Hotel Mercure Albertbruecke Dresden

Melanchthonstrasse 2, 01099 Dresden
tel. 49 351 80610, faks: 49 351 8061444
e-mail: h2824@accor-hotels.com
www.mercure.com

Landhotel "Dresden"
Fritz-Meinhardt-Strasse 105, 01239 Dresden
tel. 49 351 28030, faks: 49 351 2803130
e-mail: info@landhotel-dresden.de
ww.landhotel-dresden.de

Osoby zainteresowane poznaniem zabytków Drezna, zapraszamy do przeczytania artykułu: Drezno – zabytki baroku w Niemczech.

Źródła:
www.dresden.de
www.niemcy-turystyka.pl
www.drezno.art.webd.pl...

Odsłon: 53487 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Drezno – przewodnik po największych atrakcjach miasta nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Paulina Bogacz Paulina Bogacz Redaktor TwojaEuropa.pl
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik działu wysyłki (k/m) - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: okolice Halle an der Salle

Operator wózka widłowego (k/m) – Niemcy 07.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Elektromonter, elektryk, niemiecki Pracodawca 28.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Gütersloh

Komisjoner (k/m) - Burgwedel - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Burgwedel

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii ruoSTnEFQ: SjmXYRoW

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... TsyvDknmHOf: bVoyTUsFv

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... RpWHFEimB: QSOUPuRb

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... zcKEJrTxj: bKJcnlhaSUryxME

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy